kategorijos + Paieška

Penkiasdešimt žydros jūros atspalvių raibuliuoja prieš Jūsų akis Kapri saloje, ten kur prie Faraglioni uolų kuriamos Dolce&Gabbana “Light blue” kvepalų reklamos. Pasaulio kultūros centras amžinoji Roma, į kurią atveda visi keliai, visada Jūsų laukia. Šviežios citrinos ir uolų skardžiai su pasakiškais jūros vaizdais nepaliks abejingų Amalfi pakrantėje. Gondolierių dainos aidinčios Venecijos kanaluose, Jus priblokš miesto ant vandens grožiu. Kalnai ir prabangios vilos prie stilingojo Komo ežero leis mėgautis itališko gyvenimo ritmu. Į kurį įtrauks saulės nutviekstos gatvės, iki ryto galintys užsitęsti aperityvai, o pietūs sukant ant šakutės spaghetti al dente. Pro langus girdisi motorolerių pypsėjimas, ant suoliuko susikabinę sėdi įsimylėję senoliai, o jausmus aistringai besiaiškina paaugliai. Būtent tokiomis spalvomis tapomas Italijos paveikslas garsiausiuose filmuose, geriausiose knygose ir smagiausiose žmonių patirtyse. Jei dar neteko būti, bent viena ausimi esate apie viską girdėję, tiesa? O jeigu buvote, galvojate kaip vėl sugrįžti. Italija užkrečia, kartą paragavęs, negali sustot. Būtent šių emocijų ir troškimų vedami jaunavedžiai iš viso pasaulio renkasi planuoti vestuves romantiškoje Italijoje. Populiariausi Italijos regionai vestuvėms pasiskirsto taip:

1. Toskana

Toli nusidriekiantys vynuogynai, tarp kiparisų ir alyvmedžių giraičių skendinti, Jus pasitinka, Toskana, kuri yra nenugalima lyderė, nes beveik pusė užsieniečių planuojamų vestuvių Italijoje vyksta būtent čia. Šis regionas pasižymi nepakartojamu grožiu ir turtinga kultūra, čia gimė ir kūrė Dantė, Pučinis, Mikelandželas ir Leonardo da Vinči. Florencija pasauliui padovanojo Renesansą. Gamtos draustiniai, viduramžių senamiesčiai, skendintys žalumoje atrodo įspūdingai. Toskana tiesiog vilioja savo idiliška ramybe, prašmatniai natūraliu rustic vestuvių stiliumi ir aukšta paslaugų “made in Italy” kokybe. Tarp vingiuotų keliukų, kiparisų alėjų ir vynuogynų išsibarstę privačios vilos ir rezidencijos leidžia švęsti vestuves jaukiai, artimųjų apsuptyje su puikiu maistu ir geru vynu, bei nuostabiu kraštovaizdžiu, toli nuo svetimų akių. Įspūdinga ir žymiausia vieta civilinė santuokos ceremonijai – San Galgano.

2. Lombardija – Komo ir Gardos ežerai

Įspūdingo grožio Šiaurės Italijos Komo ir Gardos ežerai tituluojami gražiausiais pasaulyje. Kalnų vaizdai, žydri ežerai, saulės spinduliai, žaidžiantys ant vandens ir prabangios vilos su preciziškais sodais ir parkais, skendintys gėlėse, palei visą pakrantę kuria nežemišką kraštovaizdžio realybę. Visoje teritorijoje išsibarstę maži ir jaukūs miesteliai su siauromis senamiesčio gatvelėmis ir senoviniais mūrais, vilioja lėtinti gyvenimo ritmą ir grožėtis viskuo aplink. Šios vietos idealiai tinka išrankiems Jauniesiems ieškantiems prabangos ir gamtos grožio viename. Puikus susisiekimas su Milano oro uostu. Civilinei santuokai pasirinkti daug nuostabių parkų: Villa Balbianello, Villa Monastero ir Villa Carlotta.

3. Kampanijos regionas – Amalfi pakrantė, Sorento ir Kapri sala

Oficialiai gražiausia pripažinta Amalfi pakrantė ir la Dolce Vita Kapri sala, ten kur visada šviečia saulė, girdisi itališkos dainos ir visi jums šypsosi. Statūs kalnai ir jūros magiški vaizdai, susilieja su begaliniu žydru dangumi. Vingiuojantys kalnuose keliukai, apsupti citrinmedžių, veda į prabangias vilas su vaizdais į jūros begalybę. Vietos, kurios suvilioja visus. Vietos, kurios labiau primena rojų, negu žemę. Kraštovaizdis, kuris nepasiduoda jokioms tendencijoms, o žmonių šilumas ir nuoširdumas užburia. Šios vietos yra labiausiai mėgiamos lietuvių. Galima bažnytinė ir civilinė santuokos.

4. Venecija ir Veneto regionas

Stebuklingoji ir abejingų nepaliekanti Venecija suteikia privilegijuotą galimybę žavėtis architektūros kūriniais, vandeniui teliūškuojant aplink. Venecija – pretenzingiems jaunavedžiams, ieškantiems tobulos vietos. Rafinuota prabanga, kaukių mistika, romantika tvyranti ore ir užburiantis šio miesto grožis gali tapti nepamirštamu vestuvių fonu. Jus ir jūsų svečius sups unikalūs vaizdai, kurie nepasikartos kitoje pasaulio vietoje, tik magiškoje Venecijoje.

5. Lacijaus regionas – Roma

Kur veda visi keliai – į amžinąjį Romos miestą. Amžinasis miestas laukia tikinčiųjų amžina meile, juk pati ROMA yra AMOR! Pajuskite šio miesto didingą grožį ir galybę, tokią svarbią jums gyvenimo dieną. Įsiamžinkite prie la dolce vita simbolio Trevi fontano, antikinės Romos forumo, Navona aikštėje ar prie Koliziejaus. O romantiškai šventės vakaro pabaigai rinkitės alla romana meniu su vaizdu į naktinės Romos panoramą ir šio miesto Grande Bellezza. Miesto urban stiliaus vestuvės amžinajame mieste, skamba neblogai?

Kaip matote, Italijoje planuoti vestuves paprasta, čia didelis vietovių pasirinkimas, be penkių išvardintų čia dar yra 15 skirtingų ir unikalių regionų. Svarbiausia tai, kad ir kokį regioną ar miestą išsirinksite, matysite grožį, tūkstančius metų istorijos ir kultūros! Tikrai rasime vietą, kuri atitiks jūsų norus ir galimybes. Italija tokia įspūdinga, kad čia nieko daug papildomai nereikia, tiesiog atsipalaiduoti ir gerti visas emocijas į save. PATARIMAS: Tiesiog užsimerkite ir bandykite įsivaizduoti vietą, kur norėtumėte ištarti savąjį TAIP. Pagal šią jūsų viziją ir žiūrėsime, ką rinktis jūrą, ežerus, kalnus, miestą, miestelį, senovę, kultūrą, tradicijas, gamtą, o gal viską kartu? Italija laukia Jūsų! Leiskite jums padėti išsirinkti Jūsų svajonių vietą!

Straipsnis parengtas, pagal Florencijos savivaldybės “Destination wedding in Italy” tyrimą.

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?