Patarimai

Vestuvių vakarienė ir itališkas meniu

kategorijos + Paieška

Visi žino, kad Italija yra gero maisto rojus. „Italai gyvena, ne tam kad valgytų, o kad skaniai valgytų.“ – pasakė anonimas ir su juo niekas niekada nesiginčijo. Italų virtuvė – tai viena iš pagrindinių priežaščių, kodėl daugelis užsieniečių vestuvėms užsienyje būtent renkasi Italiją. Ji vilioja savo patiekalais, jų ingredientų šviežumu, įvairove ir kokybe. Jei prieš vestuves, kai kurie jaunieji ar jų tėveliai pergyvena, kad porcijos bus per mažos, tai šventės pabaigoje sako, kad neaišku, kaip viskas tilpo! Atsileiskite diržus ir nusiteikite puotai! Tegul vestuvės būną linksma ir itin skani šventė, o aptarnavimas, kaip iš James Bond filmų!

Itališkas aperitivo ir meniu

Italijoje vestuvių vakarienei galite prašyti visko ir rinktis iš didelės patiekalų įvairovės. Meniu bus sudarytas iš užkandžių it. aperitivo, serviruojamas kaip bufetas ir valgoma stovint ar prisėdant besišnekučiuojantis su svečiais, grojant muzikai. Tai viena laukiamiausių dalių, kai galite skanauti įvairiausius itališkus skanėstus: prosciutto, breasaola, saliami, parmiggiano, pecorino, burrata, mozzarella, picos, aliejuje keptos daržovės. Po 1-2val. būsite pakviesti prie stalo ir čia padavėjų bus serviruojama vienas arba du pirmi it. primi piatti ir vienas antrasis patiekalas itil secondo. Į meniu bus įtrauktas vestuvinis tortas, mineralinis vanduo, vynas. Toks maisto kiekis tiesiog įprastas ir yra nustatyta italų tvarka, sakymai, kad daug nevalgote, kainos, deja, nepakeis. Patikėkite, čia ir aukštos klasės restoranuose valgoma daug ir niekada neišeisite iš restorano alkani.

Vestuvių vakarienės kaina

Vestuvių vakarienės kaina Italijoje skaičiuojama svečiui už viską ir prasideda nuo 100 eurų, bei gali siekti 400 eurų. 5* ar Michelin aukščiausio lygio restoranuose kaina svečiui 250-400 eurų, prabangiame restorane 200-300 eurų, gerame restorane su vaizdu 140-250 eurų, trattoria – 60-80 eurų.  Po vakarienės atidaromas kokteilių baras, mokama atskirai. Restoranai ar viešbučiai turi kelias atskiras sales, kur galima švęsti nuošaliai nuo svetimų. Jeigu norėsite privačios vietos tik jums, gali būti taikomas papildomas exclusive mokestis 1000-5000eur, priklausomai nuo svečių skaičiaus, kai kur yra nurodoma reikalaujamas minimalus svečių skaičius.

Fotografai Daniele ir Marilia www.danieleandmarilia.com

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?