Atsiliepimai

Jaunųjų Interviu: Vestuvės magiškoje Kapri saloje

,

kategorijos + Paieška

Kokia buvo jūsų vestuvių vizija ir kas lėmė Jūsų pasirinkimą vestuves švęsti būtent Italijoje, Kapri saloje?

Milda

Kurį laiką iki sužadėtuvių sekiau „Vestuvės Italijoje“ paskyrą facebooke. Besigrožėdama nuostabiomis kitų jaunųjų akimirkomis svajojau, kad ateis ir mano didžioji diena. Norėjau gero oro, unikalios gamtos, architektūros ir kultūros derinio, tačiau maniau, kad tai tolima svajonė. Kai po piršlybų su jaunikiu ėmėme aptarinėti mūsų vestuvių koncepciją ir vienareikšmiškai nusprendėme, kad nenorime tradicinės šventės Lietuvoje. Pradėjome domėtis vestuvėmis užsienyje ir galiausiai įsivertinome, kad ta svajonė visai reali. Svarstyta buvo tiek apie kitas Pietų Europos, tiek egzotiškesnes šalis, bet manęs nesužavėjo simbolinės ceremonijos kur nors paplūdimyje. Atmintyje vis iškildavo viena matyta fotosesija iš vestuvių Italijoje. Man nusišypsojo laimė ir tos fotosesijos autorius buvo ir mano vestuvių fotografas Dovydas Lopetaitis. Galutinis sprendimas buvo ištarti vienas kitam „Taip“ ne kur kitur, o būtent Italijoje. Renkantis konkrečią vietovę turėjau ir racionalių kriterijų. Tai buvo patogumas atvykti, galimos ceremonijos vietos. Kai dabar atsimenu tą momentą, tai buvo iš dalies intuicijos pakuždėtas pasirinkimas. Neklydau, kad būtent Kaprio sala bus tobula vieta mūsų vestuvėms.

Edmundas

Vestuvių vizijoje nebuvo lietuviškų vestuvių su nukrautais stalais, daug žmonių ir šventimu keletą dienų. Su tuo metu dar savo sužadėtine svarstėme apie vestuves užsienyje tik dviese. Nenorėjome abejonių dėl blogo oro ir kitų prieš tai vardintų dalykų. Pasirinkimą švęsti Italijoje lėmė ir tai, jog Milda jau seniai seka Dovilę Facebook paskyroje. Pamačius nuotraukas, bei paskaičius kitų sutuoktinių atsiliepimus, dvejonių nebekilo. Kaprį kaip vestuvių vietą pasirinkome dėl įspūdingų salos vaizdų, gražių miestelių, gamtos ir, aišku, gero oro. Šią svarbią dieną mums dieną su mumis į Kapri salą atvyko ir mūsų šeima.

vestuves italijoje, vestuves kapri saloje, ispudinga vieta vestuvems

Vaizdai, kurie atima žadą

Dėl ko labiausiai nerimavote ir kaip galiausiai vertinate italų darbo stilių ir kokybę? Ar lūkesčiai atitiko realybę?

Milda

Abu su vyru esame “tiksliukai”, aš mėgstu, kad viskas būtų suplanuota, viskuo pasirūpinta iš anksto ir vyktų sutartu laiku. Žinodama pietiečių būdą, buvau sąmoningai nusiteikusi dėl smulkmenų nestresuoti. Iš tiesų streso nebuvo, o čia jau visi nuopelnai Dovilei. Nuo pat pradžių jaučiau, kad Dovilė su tais italais tai jau tikrai ras bendrą kalbą 🙂 Na, o rezultatas netgi pranoko mano lūkesčius – nuoširdus Dovilės rūpestis ir Kaprio salos magija padėjo sukurti nepamirštamą dieną.

Edmundas

Nebuvo dėl ko labai nerimauti, kadangi turėjome vestuvių planuotoją, o lūkesčiai pilnai atitiko realybę. Italų darbo stilius pasirodė labai draugiškas, paslaugus ir žymiai asmeniškesnis nei lietuviškas. Kai kuriais atvejais buvo galima pasijusti vertinamam kaip šeimos nariui.

ispudigna vieta civilinei santuokai, kapri sala, vestuves uzsienyje

Kalnai ir begalinė žydra jūra

Ar kilo sunkumų vestuves planuojant per atstumą ten, kur nesate buvę?

Milda

Net neabejoju, kad be vestuvių planuotojos būtų kur kas daugiau streso. Problemų dėl geriausių tiekėjų ir profesionalų paieškų. Nesusipratimų dėl kalbos barjero ir dėl patirties visoje logistikoje trūkumo. Visą vestuvių plamavimo laiką buvo aiški struktūra, ką ir po ko reikia padaryti. Man beliko malonioji dalis – išreikšti savo poreikius ir toliau rinktis iš siūlomų variantų. Man nerimo nekėlė ir tai, kad prieš vestuves nebuvau apsilankiusi Kaprio saloje. Vėliau įsitikinau, dėl jos grožio – nuotraukos internete tikrai nemeluoja. Buvau rami ir dėl Dovilės pasiūlytų profesionalų. Džiaugiausi, kad galiu pabendrauti su jais iš anksto, aptarti smulkmenas. Su Seda suderinau bandomąjį makiažą, o Dovydu priešvestuvinę fotosesiją. Dokumentų tvarkymas nesukėlė didesnių rūpesčių, kadangi buvo aišku, kur ir dėl ko kreiptis, turėjome nemažą laiko rezervą.

Edmundas

Didžiąją planavimo dalį buvo apsiėmusi Milda, bet, mano nuomone, didžiausi sunkumai ir yra atstumas. Tai yra įvairių detalių suderinimas nuotoliniu būdu, vietos pasirinkimas iš nuotraukų ir atsiliepimų.

selfie ir vestuves, vestuves ir selfie, vestuviu publikavimas

Pirmasis šeimos Selfie!!!

Kas labiausiai įsiminė vestuvių dieną, kurios akimirkos buvo labiausiai jaudinančios? Ką patartumėte kitoms poroms, galvojančioms apie vestuves Italijoje, Kapri saloje?

Milda

Didžiausią įspūdį paliko kvapą gniaužiantys vaizdai ceremonijos vietoje. Itališką dvasią atspindėjo visą dieną lydinčios italų šypsenos ir sveikinimo šūksniai ”Auguri!”, ”Bella sposa!”. Net ir kelionė atviru kabrioletu siauromis Kaprio salos gatvelėmis labai įsimintina. Ceremonijos vieta pribloškė atsiveriančiais vaizdais: beribė jūra nuo aukšto kalno – būtent tai, apie ką svajojau. Nors į tai visai nesifokusavome, bet mes ir mūsų svečiai likome sužavėti muzika: romantiška, neįkyri, labai tinkanti tokiai aplinkai ir ceremonijai. Atlikėjas netgi buvo specialiai išmokęs ir sugrojo mūsų mėgstamą dainą. Šventinė vakarienė vyko jaukiame šeimos restorane. Italai labai maloniai nustebino savo rūpesčiu dėl mūsų šventės: skoningai dekoruotas stalas, šiltas personalo dėmesys, puikus maistas ir dar gražesnis vaizdas. Galiu drąsiai sakyti, kad tai buvo mano svajonių vestuvės. Dovilė mane perprato iš pusės žodžio, buvo profesionali ir yra labai nuoširdus žmogus. Palinkėčiau vestuvių planavimą pradėti pasiliekant laiko rezervą ir tai patikėti profesionalams, o toliau beliks mėgautis procesu, ir vestuvių diena. Na, o svajonė susituokti Kaprio saloje, kurios grožis tikrai nepaliks nė vieno abejingo, pasirodo yra visai reali.

Edmundas

Labiausiai įsiminė vestuvių ceremonija, kadangi ji vyko išskirtinėje vietoje ant aukštos uolos su vaizdu į jūrą. Dalyvavo artimiausi šeimos nariai ir grojo gyva muzika. Nesu tikras kaip būtų kitoje šalyje, tačiau tikrai nenusivylėme nei šalimi, nei pasirinkta vieta. Galvojantiems apie vestuves Italijoje patarčiau nedvejoti. Pasidomėkite orais, bei kainomis Lietuvoje vestuvių šventei. Parašykite Dovilei, ji geros nuotaikos, organizuota, turinti daug patirties. Italija, kaip šalis turi visus privalumus: oras, nuotaika, kainos ir aptarnavimas yra Italijos pusėje.

fotografas Dovydas Lopetaitis www.dlopetaitis.lt

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?