Italija

Lėto keliavimo taisyklės Amalfi pakrantėje

,

amalfi pakrante, prabangios keliones, isskirtines keliones, italija, keliones italijoje, jura

kategorijos + Paieška

Niekada nesupratau žmonių, kurie giriasi, jog per 4 atostogų dienas pamatė Neapolį, Pompėją, Sorento, Kapri salą ir dar spėjo apvažiuoti Amalfi pakrantę. Galiu drąsiai teigti, kad jie nieko nematė, o be to jiems tai buvo kančia (vien pagalvojus apie 2-3val. kelią autobusu Sorento-Amalfi, po kurio atsigauti prireikia dar tiek pat), o ne atostogos. Žinoma, check pliusą, kad ir aš čia buvau jie tikrai užsidėjo. Priešingai, aš siūlau susiplanuoti atostogų laiką taip, kad galėtumėte mėgautis kelione, skaniu maistu ir gražiais vaizdais, bei pajustumėte tą tikrą itališką “dolce far niente”.

Vingiuojantys keliukai, apsupti citrinmedžių, o statūs šlaitai su vaizdais į žydros jūros begalybę

Amalfi pakrantė, it. Costiera Amalfitana

Amalfi miesto vardu praminta visa žavingoji Amalfi pakrantė, it. Costiera Amalfitana, patenkanti į keliautojų ir kelionių žurnalų „būtina pamatyti vieną kartą gyvenime“ sąrašus, bei vadinama gražiausia pasaulyje. Kodėl ši vieta taip mėgiama ir lankoma įžymybių iš viso pasaulio? Ją renkasi ne tik kelionėms ar atostogoms, bet ir vestuvėms, jubiliejams, pasipiršimui ir kitoms įsimintinoms gyvenimo šventėms. Vingiuojantys kalnuose keliukai, apsupti citrinmedžių, o statūs šlaitai su vaizdais į žydros jūros begalybę vilioja be išimties visus.

Tiesiog pakabinti nameliai ir miesteliai

Čia ne tik žvejų miesteliai, bet ir prabangios vilos, sukabintos tiesiog kalnuose ant skardžių. Ten, kur daug kas mano, kad neįmanoma statyti, italai sukūrė vieną prabangiausių ir lankomiausių vietovių pasaulyje. Šis kraštovaizdis nepasiduoda jokioms kelionių tendencijoms. Jis pats yra tendencija. Čia apsilankius, vaizdas, skonis ir jausmas įsirėžia giliai į atmintį. Neveltui prie įėjimo į Amalfi miestą parašyta Renato Fucini frazė: „Paskutinio teismo diena Amalfi pakrantės gyventojams, kurie eis į dangų, bus eilinė diena“ it. „Il giorno del giudizio, per gli Amalfitani che andranno in Paradiso, sarà un giorno come tutti gli altri.“ Ar kas galėtų jiems prieštarauti?

keliones italijoje, italijoje su dovile, amalfi pakrante, atostogos italijoje

Į saulę

1 TAISYKLĖ

Jeigu norite pažinti Amalfi pakrantę, turite gyventi lėtai ir neskubant… pasikartoju, neskubant…

Po kelionės į Amalfi pakrantę, jums turi kilti noras išsipasakoti, kokia spalvų, skonių, kvapų ir emocijų lavina jus užgriuvo. Jaukūs miesteliai, susispietę ties vaizdingąja pakrante, o prabangios vilos, su begalybės baseinais, paskendę tarp citrinmedžių giraičių žalumos. Pirma, jus pakerės išskirtinio grožio kraštovaizdis ir įspūdingi kalnų ir jūros vaizdai.

keliones, italijoje, atostogos, italija, amalfi pakrante, italijoje prie juros, italijoje su dovile

Tarpusavyje puikiai dera jachtos ir žvejų valtelės

Antra, būsite sužavėti žmonių draugiškumo ir geranoriškumo, kuris šiais žmoniškumo mažėjimo laikais, būkim atviri, bet užburia… Jeigu atvyksite tik kelioms valandomis perbėgti miestelius, įspūdingų emocijų per valandą nepajausite. Žiūrėjimas į laikrodį ir autobusų ar keltų tvarkaraščius įspūdžių neduos. Viskas atrodys perdaug chaotiška, nuo per didelio turistų kiekio ir kosminių kainų.

Aukštai aukštai, virš debesų

Pakrantės miesteliai: jų daug ir jie skirtingi

Amalfi pakrantės populiariausi miesteliai – Amalfi, Ravello ir Positano. Ne tokie populiarūs, bet skirtingi ir įdomūs yra Vietri sul Mare, Cetara, Maiori, Minori, Atrani, Scala, Furore, Praiano. Keliaudami tarp jų, pajusite adrenaliną, nes kelias, tai nuolatiniai vingiai ir netikėti posūkiai tarp uolų, paraleliai žydriausią Tirėnų jūrą. Kiekvienas miestelis turi kažką savitą, skiriasi jų istorijos ir tradicijos. Susipažinkite su vietiniais, kurie patars, kur geresnės vietos pavalgyti, kur šviežesnė žuvis ar kur porcijos didesnės. Bendraujant ir juokaujant galite gauti didesnę nuolaidą, jeigu patiksite.

Amalfi pakrantės pliažas

2 Taisyklė

Kalbėkitės su vietiniais, klauskite informacijos ir patarimų, patikėkite!!! Jums atsivers kitas pasaulis.

Nebėkite, o stenkitės pajausti. Atsipalaiduokite. Pabandykite plaukti pasroviui ir viskas bus, gal ne taip, kaip planavote, bet taip gerai, kaip net nedrįsote svajoti. Pasilikite truputį ilgiau, nors kelias dienas, grįžkite į tas pačias vietas išgerti espresso kavos ar pasimėgauti aperitivo su prosecco toje pačioje kavinėje. Pamatysite, jus tikrai prisimins ir paklaus, kaip sekės, pasiūlys, ką dar aplankyti ar pasakys, kad šiandien įdegėte, o jeigu esat moteriškosios lyties, kad gražiai įdegėte:) Nebijokite, klausti patarimų, kur valgyti, ką aplankyti, kaip nuvykti iš taško a į b.

prabangios keliones, keliones jachta, jachtos nuoma

Yra galimybė išsinuomoti jachtą ar katerį dienai ar kelioms dienoms

Kaip geriausia keliauti Amalfi pakrantėje?

Geriausia tai nuosava jachta. Cha cha chi. Pasvajoti, juk galima?:) Amalfi pakrantėje gerai išvystytas jūrų transportas. Tarp miestelių dažnai kursuoja keltai, todėl daug greičiau ir lengviau pasieksite norimas vietas jūra, nei keliu. Bei būsite apakinti pasakiškais pakrantės uolų ir jūros vaizdais. Čia eismas turi savas taisykles, vietiniai autobusų vairuotojai praleidžia lengvąsias mašinas, taip stengdamiesi nesudaryti ilgų eilių po savęs. Važiuodami autobusu aikčiosite matydami vairuotojų vairavimo įgūdžius, kuriems aprašyti reiktų atskiro straipsnio. Važiuojant prieš akis jums šmežuos kalnų uolos ir jūros bedugnė, bei milimetriniu atstumu prasilenkiančios transporto priemonės.

Pagalvokite, ramiai ir gražiai sau gyveno žmonės, o su asiliukų pagalba atlikdavo visus darbus. O štai vieną dieną pradėjo plūsti turistų srautai iš viso pasaulio, keliais, kurie nebuvo pritaikyti tokiam dideliam kiekiui turistų. Dėl turistų, neturinčių vairavimo įgūdžių, susidaro eismo kamščiai. Todėl suprasite, kodėl galima vėluoti ir niekas dėl to perdaug nepergyvens. O laukiant laikas neprailgs, jei gurkšnosite pakrantės firminį Lemon Spritz su užkandukais.

3 Taisyklė

Nesinuomuokite mašinos.

Nepatariu nuomuotis mašinos, nes tai kainuos jums daug nervų. Jau nuo gegužės mėnesio iki rugsėjo galo prasideda dideli eismo kamščiai. Ypatingai sunku rasti laisvą parkavimo vietą, jų mažai, greitai užsipildo ir kainuoja brangiai. Kartais 5km galima važiuoti dvi valandas, tai kai pateksite į spūstį prisiminsite mano žodžius ir suprasite, kad tai tiesa, kad ir kaip nerealistiškai, tai skambėtų. Neradus parkavimo vietos turėsite visą laiką važiuoti pirmyn, be galimybės sustoti apsižvalgyti miesteliuose.

Light blue

Rilassati… Atsipalaiduokite

Vieną kartą sėdėdama ir besigrožėdama Amalfi pakrantės panorama pradėjau šnekėti su vietine močiute, prisėdusia pailsėti, pakeliui į namus. Pagyrus matomus aplink vaizdus, ji atsivėrė ir papasakojo, turinti apartamentus su 100 kvadratinių metrų terasa su vaizdu į jūrą. Sakau: „Jeigu parduotumėte, gautumėt tiek pinigų, kad galėtumėte gyventi, kur tik norite.“ O ji man atsako: „Vaikeli, o kur gi man siūlai vykti? Supratau, kad neturiu atsakymo į jos klausimą. Supratau, kad yra vietos į kurias visi vykstame, bet iš kurių niekas net nepagalvotų išvykti. Tai ir yra Amalfi pakrantės paslaptis.

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?