Italija

Diena arčiau dangaus, ką veikti Ravello mieste?

,

vestuviu planuotoja italijoje, kelioniu planuotoja italijoje, prabangios keliones

kategorijos + Paieška

Ravelo miestelis Amalfi pakrantėje įsikūręs aukščiausiai, kad jį pasiekti reikia išsukti iš pagrindinio pakrantės kelio prieš pat Amalfi miestą ir kilti į kalnų viršų. Ravelo skendi žalumoje ir iš jo atsiveria žadą atimančios panoramos, jame nėra mašinų, todėl atsipalaidavimas ir privatus poilsis garantuotas. Kai keliaujate po Amalfio pakrantę, siūlau Ravelo miesteliui ir jo žymiosioms viloms apžiūrėti skirti vieną dieną.

amalfi pakrante, keliones italijoje, ravello. italijoej su dovile. keliones italijoje, prabangios keliones

Costiera Amalfitana – Amalfi pakrantė, gražiausia pakrantė

Ši diena jūsų kelionės metu turėtų būti visiškos ramybės diena. Tik atvykus jus pakerės mėlyno dangaus ir žydros jūros vaizdai. Iš aukštai, atrodo, spalvos ryškesnės, emocijos didesnės. Neveltui, kūrybinio įkvėpimo ieškoti čia vyko daugelis poetų, rašytojų ir dailininkų, nuo D. H. Lawrence iki Gore Vidal. Turbūt net ir nerašantiems, instagramo publikuojamai nuotraukai apibūdinti kyla įkvėpimas.

amalfi pakrante, ravelo, amalfi, miestas, prabangios keliones italijoje, italijoje su dovile

Vaizdas atsiveriantis į Amalfi pakrantės miestelius

Atvykimas į Ravello miestą

Patogiausia į Ravelo miestą atvykti ryte. Tiesiai iš Amalfi miesto kas valandą kursuoja viešojo transporto autobusai. Kelionė trunka apie 30-50minučių, priklausomai nuo eismo kamščių. Vienkartinio bilieto kaina 1,30eur, jį įsigyti galite parduotuvėse su ženklu Tabaccheria. Autobusai vasaros metu būna sausakimši. Užsiimkite eilę, nes likusieji vežami net ir stovintys. Važiuojant autobusu, atsiveria nerealūs jūros ir miestelių vaizdai iš aukštai.

amalfi pakrante, keliones italijoje, keliones su dovile

Kelionė į Ravello miestą autobusu tampa dar viena atrakcija

Vairuotojų manovrai sukant siaurose gatvelėse, kur vienoje pusėje – jūros begalybė, o kitoje – kalnai, verčia aikčioti. Daugelis turistų ištisai filmuoja ir šūkčioja. Kelionė irgi tampa didele atrakcija. Vienintelė alternatyva, jeigu norite išvengti grūsties, važiuoti taxi kaina svyruoja 30-50eur. Priklauso kaip susitarsite su taksistu, nors ir iškabinti oficialūs tarifai, kurių nevisada laikomasi.

ravello, amalfi pakrante, lankytinos vietos italijoje

Villa Ruffolo sodai

Rytas VILLA RUFFOLO soduose-muziejuje

Rufolo vila ir sodai, trumpais žodžiais vieta, kur daugelis poetų, rašytojų ir dailininkų pametė galvas. Vieta, kurią įsimylėsite, kuri privers jus svajoti, o atsiveriantys vaizdai pripildys jus meilės ir laimės emocijų. vaizdus užkoduosite savo atmintyje ir jie išliks amžinai. Nerašysiu ilgos vilos istorijos, bet kaip turbūt įsivaizduojate, ji priklausė turtingam Amalfi pakrantės pirkliui, o smulkiau pasigilinsite ir perskaitysite nuvykę ten. Bilieto kaina suaugusiems tik 7eur, o darbo laikas keičiasi priklausomai nuo sezono. Vasaros metu vyksta žymus Ravello muzikos festivalis. Beje, Wagnerio garbei skiriamas vienas iš koncertų, nes būtent ši vila buvo įkvėpimas “Parsifalio” operai.

vestuviu planuotoja italijoje, vestuviu planuotoja uzsienyje, vestuves italijoje, vestuviu planuotoja dovile

Mezzogiorno (Vidurdienis) a Piazza Duomo

Išėję iš vilos Rufolo pateksite į pagrindinę ir vienintelę Ravelo miesto aikštę – Piazza Duomo. Ji yra šalia miesto pagrindinės katedros. Dieną čia itin gausu turistų, visi gurkšnoja kavą ar itališką prosecco, gaivinasi ledais. Prisėskite vienoje iš kavinių ir jūs, pasigrožėkite kuklia Ravelo katedra. Stebėkite turistus iš viso pasaulio ar kaip vietiniai vaikai bando žaisti futbolą. Pailsėję sukite į siauras gatveles. Čia veikia daug mažų parduotuvėlių ir butikų su vietine produkcija.

keramika, keramiska iš italijos, itališkas dizainas, amalfi pakrantė

Amalfi pakrantės keramika prabangos dizaine žymi visame pasaulyje

Galėsite įsigyti išskirtinės ir prestižine laikomos keramikos dirbinių, pagamintos viename iš pakrantės miestų Vietri sul Mare. Daug saldainių, muiliukų, likerio gaminių iš pakrantės citrinų. Taip pat kokybiško lino drabužių tinkamų būtent vilkėti prie jūros ar spalvingų suknelių iš “Antica Sartoria”, plazdėti šalia jūros. Veikia meno galerijos ir papuošalų dirbtuvės. Gatvelės taip pat veda į ištaigingus viešbučius su nuostabiais vaizdais. Ravelo mieste koncentruotai įsikūrė daugiausia 5* viešbučių visoje Amalfi pakrantėje.

Popietė VILLA CIMBRONE soduose

Tik pėstute iš Ravello centro arba malūnsparniu pasiekiama vila, pastatyta ant kalno iškyšulio krašto. Jaučiatės lyg pasiekę pasaulio kraštą. Prabangų pasaulio kraštą. Juk Cimbrone vila tituluojama, kaip vieną įspūdingiausių ir žymiausių vilų apskritai visoje Viduržemio jūros pakrantėje. Ji žymi būtent savo begalybės Belvedere terasa su statulomis. Bilieto kaina suaugusiems 8eur, o darbo laikas keičiasi priklausomai nuo sezono.

Sophia Loren ir Greta Garbo, Virginia Woolf, Winston Churchill buvo dažni vilos savininko svečiai. Žymus amerikonų rašytojas ir scenaristas Gore Vidal atsakė į jam užduotą klausimą apie gražiausią pasaulio vietą “Gražiausia mano matyta vieta per visas mano pasaulio keliones, tai vaizdas iš „Villa Cimbrone“ Belvedere terasos Terrazza dell’Infinito šviesios žiemos dieną, kai dangus ir jūra buvo tokie ryškiai mėlyni, kad negalėjo atskirti vienas nuo kito.” Ji kaip ir villa Ruffolo buvo įkvėpimas daugeliui pasaulio menininkų. Dabar dalis sodų yra saugoma Italijos kultūros paveldo ir galima ten lankytis, o vilos dalis priklauso 5* žvaigždučių viešbučiui. Daugiau nuotraukų iš šios vilos mano blogo įraše “Villa Cimbrone, kur realybė gražiau už svajas” 

meile, vestuves uzsienyje, amalfi pakrante, vestuves italijoje, vestuves dviese, medaus menuo

Belvedere amžinybės terasa

Vakarienė Michelin* Restorane ROSSELLINIS

Romantiškai vakarienei siūlau likti Ravelo mieste ir pasimėgauti vakariene su vaizdu. Vienintelis turintis Michelin žvaigždę Ravelo mieste yra “Rossellinis” restoranas, įsikūrės įspūdingame 5* viešbutyje Palazzo Avino. Restoranas veikia terasoje iš kurios, kaip jau turbūt numanote, atsiveria kvapą gniaužianti panorama. Degustacinio meniu kaina 180eur žmogui. Geriausia rezervuoti staliuką iš anksto, nes restoranas populiarus turistų iš viso pasaulio tarpe.

Galvojate, ką dar įdomaus nuveikti keliaujant Amalfi pakrantėje? Apsilankykite citrinų ture ir sužinosite, kaip auginamos Amalfio pakrantės geltonasis auksas https://vestuvesitalijoje.lt/citrinu-turas-amalfi-pakrante-italija-keliones-atostogos/ o gal norite skaniai pavalgyti, mano rekomendacijos https://vestuvesitalijoje.lt/degustuojant-juros-sparagus-amalfio-pakranteje/

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?