Italija

Amalfi miestas ir jo Duomo

keliones, prabangios keliones, keliones italijoje, gourmet keliones, amalfi pakrante

kategorijos + Paieška

Amalfi žymus ne tik citrinomis, šis miestas buvo įtakingas, prekybą Viduržemio jūroje X-XIa. kontroliavęs uostamiestis. Miesto vardu praminta visa įspūdingoji Amalfi pakrantė, it. Costiera Amalfitana. Tai miestas, kuris turi ilgą istoriją ir išlaikė savo tradicijas. Tai viena iš keturių stipriausių viduramžių laikų jūrinių respublikų kartu su Venecija, Piza ir Genuja. Amalfi yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Ką pamatyti Amalfi mieste?

Dabar Amalfi madingas kurortas, itin mėgiamas turistų iš viso pasaulio. Tai Amalfi pakrantės perliukas, kurio pagrindinėje aikštėje įspūdingi laiptai, vedantys į žymiąją Amalfi katedrą, it. Duomo di Amalfi. Katedra pastatyta miesto globėjui Šv. Andriejui. Ją pradėta statyti IXa., baigta tik XIXa. verta palankyti ir šalia jos esantį rojaus kiemelį, it. Chiostro del Paradiso. Prie katedros laiptų sukasi viso miesto gyvenimas ir plūsta turistų minios. O aplink bažnyčią esantys tuneliai veda į skirtingas miesto vietas. Naudingi vietiniams, kurie sutrumpina savo kelią, kad nereiktų grūstis su turistais.

Išilgai Amalfi miestą eina pagrindinė gatvė. Daug įvairių mažų parduotuvėlių, kuriose galite nusipirkti Amalfi pakrantės suvenyrų. Dauguma jų Amalfio pakrantės citrinų gaminiai: muiliukai (plaunant rankas pakvimpa visa vonia, patikrinta), citrinų likeris it. limoncello, citrininiai saldainiai, kremai. Gausu keramikos dirbinių, su įspūdingais piešiniais, beje galite užsisakyti ir jums nusiųs į bet kurį pasaulio kampelį. Gali apsilankyti drabužių parduotuvėlėse, ten gausu kokybiško lino ir medvilnės drabužių, tinkančių prie jūros ir paplūdimiui. Moterims siūlau Antica Sartoria, žymus skraisčių and maudymosi kostiumų ir spalvingų suknelių gamintojas.

Daug restoranėlių, kuriuose galite paskanauti pietų Italijos virtuvės – jūros gėrybių ir žuvies patiekalų, bei tikrojo it. mozzarella di bufala sūrio. Jeigu planuojate skaniai ir romantiškai papietauti ar pavakarieniauti, mano rekomenduotini restoranai atskirame straipsnyje “Kur skaniai pavalgyti Amalfi pakrantėje?”. Apibendrinau ir nuolat atnaujinu per 5 metus mano pamėgtus restoranus ir kitas vertas dėmesio užkandžių vieteles Amalfi pakrantėje. Yra nemažas paplūdimys, tiek mokamas su gultais ir skėčiais, tiek nemokamas. Čia galite pailsėti, grįžę po kelionių ir svarbiausia, pajausti vietinių gyventojų ritmą. Nusipirkite šviežiai spaustų Amalfi pakrantės citrinų sulčių ar citrinų šerbeto, prisėskite ant Amalfi katedros laiptų ir tiesiog pajuskite aplinką.

Citrinų ledai made in Amalfi

Amalfi jūrų uostas

Amalfi turi nemokamą paplūdimį ir mokamą su gultais ir skėčiais. Čia galite pailsėti, grįžę po kelionių ir svarbiausia, pajausti vietinių gyventojų ritmą. Dieną krykštauja, ir visai akmenų nebijo vietiniai vaikai, o vakare senoliai susirenka žaisti burraco kortomis. Amalfi strategiškai patogi vieta, keliauti ir aplankyti likusius pakrantės miestelius. Iš jūrų uosto galite keliauti į Positano, Sorento, Kapri salą arba Salerno traukinių stotį. Jūrų transportas gerai išvystytas, todėl keltais daug greičiau ir lengviau pasieksite norimas vietas, nei mašina. Travelmar tvarkaraščiai ir bilietų kainos https://www.travelmar.it/it/orari

Kur gerai išsimiegoti Amalfi mieste?

Jeigu piniginė leidžia apie kainą negalvoti, siūlau rinktis, viena iš įspūdingiausių Amalfi pakrantės viešbučių, kuris įsikūręs buvusiame moterų vienuolyne. Vienas iš gražiausių, mano matytų viešbučių ir apskritai vienas įspūdingiausių visoje Amalfi pakrantėje. NH Hotel Convento Amalfi 5*Luxury turi įspūdingo grožio vaizdus, kurie atima žadą. Prabusti su tokiais vaizdais tikrai prisiminimai išliks ilgam. Šį viešbutį dažnai renkasi poros, švenčiančios vestuves ar vestuvių metines, gimtadienius ar kitas ypatingas šventes.

Galvojate, ką dar įdomaus nuveikti Amalfi mieste? Apsilankykite citrinų ture ir sužinosite, kaip auginamas Amalfio pakrantės geltonasis auksas https://vestuvesitalijoje.lt/citrinu-turas-amalfi-pakrante-italija-keliones-atostogos/ O aplankius Amalfi miestą, ateina eilė dienai arčiau dangaus – Ravelo mieste https://vestuvesitalijoje.lt/ravello-amalfi-pakranteje-italijoje/

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?