Italija

Kur skaniai pavalgyti Amalfi pakrantėje?

,

kategorijos + Paieška

Kas drįstų prieštarauti, kad keliaujant vienas iš didžiausių malonumų yra vietinės virtuvės ragavimas? Skanaujant pažįstama ne tik nauji skoniai, bet susipažįstama su vietos ypatumais. Visi žino, kad Italijos virtuvė geriausia, bet vistiek turistinių vietelių nemažai, tai kaip gi atsirinkti, būtent tas tikrąsias ir išsivežti geriausius skonių pojūčius? Šiame straipsnyje apibendrinau ir nuolat atnaujinu per 5 metus mano pamėgtus restoranus ir kitas vertas dėmesio vieteles Amalfi pakrantėje. Labai patariu ragauti šviežios žuvies patiekalus ar jūros gėrybes, juk esate prie jūros! Picą visada spėsite paragauti, prieš išvykstant Neapolyje. Paragauti tikrosios mocarelos, kurią pjaunant bėgs pienas… O dar saulėje nunokę San Marzano pomidorai. Ragaukite, tai ko dar nesatę valgę, atsipalaiduokite… Valgykite tas visas tris valandas, užsigeriant vietiniu baltu Ravello vyno. Geras maistas kainuoja. Leiskite tuos taupytus kelionei pinigus, juk atostogaujate. Nebėkite, o pajauskite. Maistas turi būti malonumas.

AMALFI miesto restoranai

Restoranas DA GEMMA

ADRESAS: Via Fra Gerardo Sasso 11, 84011 Amalfi

Restoranas-Trattoria Da Gemma, esantis miesto pagrindinėje gatvėje, vienas seniausių Amalfi miesto restoranų, išlaikęs gerą vardą nuo 1872 metų. Restoranas įsikūręs antrame aukšte, todėl galėsite išviršaus stebėti miesto šurmulį. Meniu nėra labai platus, bet patiekalai visi švieži, bei čia pat gali išsirinkti tos dienos žvejų sugautą laimikį. Taip pat dovanų gausite šefo užkandį ir limoncello po pietų. Užkandžių  ir patiekalų kainos svyruoja tarp 14-28eur, porcijos tikrai didelės. Siūlomas ir degustacinis meniu. Reiktų rezervuoti iš anksto, atėjus pietų įkarščio metu dažnai galima neberasti laisvų staliukų.

italijos eksperte, italijoje su dovile, prabangios keliones, kelioniu patirtis, keliones italijoje

Kartais mums reikia tiek nedaug iki pilnos laimės…

Restoranas SENSI

ADRESAS: Via Pietro Comite 4, 84011 Amalfi

Mano mėgiamiausias restoranas įsikūręs pačiam Amalfi miesto centre, prabangiame 4* Hotel Residence viešbutyje. Moderni ir rami aplinka, bei įspūdingas vaizdas iš terasos į jūrą ir Amalfi uostą. Nuostabi šefo Alessandro Tormolino virtuvė žavi mane jau visus keturis metus. Sensi restoranas, tai tradicinės ir modernios virtuvės mišinys visada maloniai nustebina gomurį. Degustacinis Meniu pasirinktinai nuo 80eur, o atskiri patiekalai 14-35eur. Taip myliu šią vietą, kad skyriau atskirą straipsnį savo straipsnyje “Degustuojant jūrinius šparagus”

tikroji italiska mozarela, mozarela di bufala, buivoliu mozarela

Mozzarella di buffala paragauti yra PRIVALOMA

Bistro F.LLI PANSA

ADRESAS: Piazza Duomo 21, 84011 Amalfi

Baras – užkandinė, veikiantis nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro, esantis pačiame Amalfi miesto pagrininės aikštės centre su vaizdu į įspūdingąją Amalfi katedra. Kainos, kaip ir priklauso nėra labai mažos, bet už tokį vaizdą verta susimokėti kelis eurus daugiau. Prisipažinsiu, kelis metus privengiau šios vietos, nes maniau, kad tokioje vietoje esanti vieta yra skirta turistams, o maisto kokybė prasta… Tačiau tai nebuvo tiesa, o tik mitas. Vakare siūlau prisėsti ir užsisakyti lemon spritz aperityvui (ne aperol) ir grožėtis, grožėtis vaizdu.

Lemon Spritz su vaizdu į Amalfi katedrą, stebint turistų srautus. Check

Restoranas LOCANDA DEL MARINAIO

ADRESAS: Via Lorenzo d’Amalfi 20, 84011 Amalfi 

Locanda del Marinaio, truputį vos vos paėjus už pagrindinės miesto aikštės. Čia aš visada ateinu dėl turistinio meniu, nes – 3 patiekalai (pasirinktinai iš 9) tik 20,00eur! Galimybė rinktis iš žuvies patiekalų. Kaip Amalfi pakrantėje labai gera kaina už kokybiškus patiekalus. 

Viskas iš citrinų SPORTA DELLA MARINA

ADRESAS: Piazza Duomo 2, 84011 Amalfi

Jeigu norite atsigaivinti ir paragauti, ne bet kokių, o būtent Amalfi citrinų, turinčių DOP žymą. turite prasukti pro šį barą. Čia viskas daroma iš citrinų: šviežiai spaustos citrinų sultys, granita, ledai, šerbetas. Išties pajusite tikros citrinos skonį, kuris jūsų gomuryje liks labai ilgai. 

Skanėstai pas ANDREA PANSA

ADRESAS: Piazza Duomo 40, 84011 Amalfi

Tai yra seniausi saldumynų gamintojai Amalfi mieste. Jų gaminiai žinomi visoje Italijoje, o konkursus konditerijos srityje laimi visame pasaulyje. Tiesiog privalu ir būtina užsukti, bei paskanauti jų gaminių. Žymiausias yra citrinų desertas it. delizia al limone. Mano mėgiamiausias yra pictacijų riešutų tortas it. torta al pistacchio. Aš nesu saldumynų megėja, bet būnant Amalfyje nevalgyti pas Pansa, būtų nuodėmė. Jeigu atsisėsite prie pagrindinėje gatvėje esančio staliuko paragauti saldumynų su kava, jums kainuos brangiau. Espresso – apie 8eur, nors vieną kartą atostogaujant tikrai galima pasilepinti. Jeigu nenorite išlaidauti siūlau gerti prie baro, arba užsisakyti išsinešimui.

aperol, aperl spritz, lemon spritz

aš tai SIIII, o jūs?

Kokteilių baras BLU SIRENA

ADRESAS: Corso delle Repubbliche Marinare 21, 84011 Amalfi

Įdomūs, naujame stiliuje pateikiami kokteiliai, turbūt vienintelis bent kiek modernus baras dirbantis ilgiausiai tai yra turbūt iki 01:00. Ieškantiems ilgesnių linksmybių siūlyčiau keliauti į Positano miestą.

MINORI pažiba saldumynai SAL DE RISO

ADRESAS: Via Roma 80, 84010 Minori 

Salvatore de Riso įkūrė konditerijos parduotuvėlę “Sal de Riso”, kuri išaugo į skanėstų imperiją. Nėra nei vieno, kuris Amalfi pakrantėje nežinotų šio žymaus konditerio. Realiai į Minori miestelį visi užsuka būtent dėl šio konditerio krautuvėlės. Smaližiams užsukti tiesiog privaloma. Aš irgi prasuku pro šį miestelį vien dėl jo skanėsių, nors šiaip nesu smaližė.

Patarimai, kaip keliauti Amalfi pakrantėje, kad pajusti la dolce vita ir lėto gyvenimo ritmą https://vestuvesitalijoje.lt/slow-living-gyvenimo-ritmas-amalfi-pakranteje-italijoje/

p.s. nėra jokios paslėptos reklamos, tai mano asmeninė nuomonė.

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?