Italija

Sardinijos prabangioji Smaragdinė pakrantė

,

prabangios atostogos, sardinijos sala, prabangios atostogos italijoje, italijoje

kategorijos + Paieška

Papasakosiu apie Sardiniją, tik ne tą, kuri daugelyje portalų apibūdinama „laukinė gamta, ramybė ir paprastumas“. Pasakosiu apie Sardiniją, kur parkuojamos super mega jachtos, kur linksminasi pasaulio karaliai, Arabijos šeichai ir princai, Europos aristokratai, prezidentai, Rusijos energetikos šaltinių magnatai, Azijos bilijonieriai, super žvaigždės ir šou pasaulio atstovai. Nesate girdėję apie tokią vietą? Gali būti, juk dideli pinigai mėgsta tylą. Tuo tarpu Sardinijos Smaragdinėje pakrantėje, it. Costa Smeralda, susirenka pasaulio jetset. Į jūrų uostą Porto Červo, it. Porto Cervo, suplaukia pasaulio didžiausios jachtos, labiau primenančios laivus-keltus. Taigi, sveiki atvykę į idilišką pasaulį! Tik idilė gali greitai baigtis, kai gultas su skėčiu nuo saulės ir rankšluosčiu, pirmoje eilėje sezono metu dienai gali kainuoti ir 160eur.

Porto Červo

Sardai pasakoja, kad kai ismailitų princas Aga Khan atvyko į Sardiniją, joje nebuvo nieko, net kelių. Bevaikščiodamas tarp akmenuotų uolų ir besigerėdamas kristalinės jūros vaizdais, jis susiplėšė kelnias, o viena sardė jas susiuvo. Nuo to laiko jai gyvenime nieko nebetrūksta. Nuo to laiko pasikeitė ne tik Sardinijos istorija, bet ir kraštovaizdis. Vietoj akmenuotų uolų ir besiganančių avių, išdygo vienas prabangiausių pasaulio kurortų ir jūrų uostų Porto Červo. Smaragdinė pakrantė tapo prabangiu ir žinomu kurortu pasaulyje, kur vasarą susirenka tarptautinis jetset. Smaragdinė pakrantė – šiaurinė Sardinijos salos dalis – dvidešimties kilometrų pakrantė palei Jonijos jūrą, su sostine Porto Červo.

sardinija, porto cervo, atostogos, italija, vanduo, jura, saule

šio h2O spalvos ir atspalviai yra tiesiog magiški ir taškas.

Iš Olbia miesto pakeliui į Porto Červo bevažiuodami matome besiganančias avis. Nėra autostradų, mažos dviejų juostų gatvelės, su saloms būdinga augalija. Netikėtai viskas keičiasi! Žydintys oleandrai puošia gatves, tvarkingai sutvarkyta aplinka, po kaire “Billionaire” diskoteka ir tolumoje matomos superjachtos nuostabaus žydrumo vandenyje! Pačiame uoste Dolce&Gabbana parduotuvė su rinktiniais modeliais sukurtais specialiai Porto Červo. Ekspozicijoje pristatomi naujausi automobilių Bugatti, Maseratti modeliai, o prieš nosį parkuojamos prabangiausios superjachtos. Privačios vilos susilieja su gamta. Kiekvienas statinys derinamas su “Costa Smeralda“ valdyba, kad nesudarkytų kraštovaizdžio. Uostas nenusileidžia Monte Karlo jūrų uostui. Dažniausiai jachtos plaukioja šiuo maršrutu Monakas – Porto Červo – Kapri sala ir prancūzų Žydroji pakrantė.

Smaragdinė pakrantė

Porto Červo privatus jūrų uostas priklauso Aga Khan ir jo investuotojams,  sukūrusiems “Costa Smeralda”. Kur nebuvo nieko, dabar parkuojamos ilgiausios pasaulio privačios jachtos. Uolose kasami tuneliai su įplaukimais į namus. Statomos vilos su privačiais paplūdimiais. Ši pakrantė, apipinta legendomis, kaip viso pasaulio turtingieji švaisto pinigus. pvz. Vieną kartą žmogus paklausė picos kepėjo valandų, šis neturėjo laikrodžio, greit gavo dovanų Rolex. Žmogus paklausęs valandų buvo Rolex savininkas. Nebuvo aišku, kaip sodininkas ar paprastas virėjas važinėja su prabangiomis mašinomis. Kol nebuvo populiarios mašinų nuomos, atvykę rusai ir arabai nusipirkdavo auto kasdieniniam naudojimui, o pasibaigus atostogoms jas dovanodavo. Naktiniame klube “Billionaire” staliuko kaina prasidėdavo nuo 5000 eurų, tačiau italui Flavio Briatore pardavus akcijų paketą, klubas pradeda tapti eiliniu.

Aga Khan priklauso ir antras pagal dydį privatus Europos aerouostas Olbia mieste. Penkių minučių nusileidimas privačiu lėktuvu kainuoja 30,000 eurų. Pasakoja, kad vienas arabas atvyksta dviem lėktuvais: viename jis, kitame jį aptarnaujantis personalas, virėjas ir maistas. Šių infrastruktūrų generuojamos pajamos, Porto Červo savivaldybei neša dideles pajamas. Pagal gyventojų ir pajamų santykį, ji tvirtai įsitvirtinus Europos penketuke. Ši vieta pakėlė visą Sardinijos salos ekonomiką, sukūrė daug darbo vietų salos gyventojams. Aga Khan dėka, Sardinijos sala tapo žinoma visame pasaulyje.

keliones, prabangios atostogos, italija, jachtos, geras gyvenimas

Jos Porto Červo panelės

La bella vita

Šiame uoste parkuoti jachtą tapo prestižo reikalu, kurį sau gali leisti tik pasaulio turtingieji. 20 metų parkavimo vieta pačiam Aga Khan kainavo 900,000eur. Turbūt tai niekis, žinant, kad jachtos pavadinimo raidės “Lady Moura” iškaltos iš tikro aukso, iš visų trijų pusių!!! Čia pat plaukioja viena didžiausių pasaulyje superjachtų “Dilbar”.  156 metrų jachta rusų magnato nuosavybė. Deja, jis tik septynioliktas turtingiausių Rusijos žmonių sąraše. Jei jau skaičiuojam svetimus pinigus, tai kažin, kokio ilgio jachta to, kuris pirmas saraše? Klausimas ne pirmo būtinumo, bet visgi smalsu.

Pono Abramovičiaus jachta priskiriama laivų kategorijai (išlaikymas metams kainuoja 50mln.), todėl prisiparkuoti Porto Červo uoste, jam neleido. Beje, po skyrybų, vila su privačiu pliažu ir 4ha miško atiteko jo žmonai. Vila šiuo metu apleista, o italų gamtosaugininkai reikalauja priežiūros dėl gaisrų prevencijos. Rusų turistais ypač džiaugiasi nekilnojamo turto agentūros, nes šiuo kriziniu laikotarpiu, jie dažniausi pirkėjai. Nustebau, nes reklama tik italų ir rusų kalbomis. Dažniausi pasiūlymai: “Vila, privatus paplūdimys, kristalinis vanduo ir vieta jachtai”. Kartais, beje, pasimetu, kur ta linija tarp balto ir juodo pavydo…

VIDEO

Keičiasi laikai, keičiasi ir pasaulio grietinėlė, todėl Porto Červo tampa prarastu rojumi. Prieš 30-40 metų labai turtingi dažniausiai buvo išsilavinę aristokratai ar kilmingieji. Dabar dažnai į šią grietinėlę įsimaišo turtingi ir tiek. Nebūtinai priklausantys elitui. 1981 metais Anglijos princas Karlas su Diana praleido medaus mėnesį viename prabangiausių Smaragdinės pakrantės viešbučių “Cala di Volpe”. Dabar tame pačiame viešbutyje tuokėsi ir jaunavedžių apartamentus (14.000eur para) užsisakė kazakų milijonierius. Jis savo trijų šimtų draugų svitai užsakė trisdešimt mercedes klasės limuzinų, o visas vestuvių vakarėlis kainavo apie 5 mln. Tikėkimės, vestuvės bent baigėsi laimingai, nes jaunikiui pateiktas ieškinys dėl didžiulio masto prostitucijos verslo.

Porto Červo aikštėje įsikūrus gurmė parduotuvė-restoranas “Retrogusto”, kurioje parduodama viskas aukščiausios kokybės, liukso klasės, tai kas nematyta ir, svarbiausia, kur kaina nesvarbu. Vadybininkai keliauja per visą pasaulį ir ieško išskirtinių produktų, netradicinio gamybos būdo patiekalų. Todėl užeidami ten nenustebkite, jei pamatysite Madoną. Norite tradiciškai, tada siūlau paragauti omaro, it. Aragosta di Alghero. Vieni geriausių ir brangiausių omarų pasaulyje, pagaunami būtent Sardinijoje, Alghero miesto jūros zonoje. Labai mėgiami Anglijos karalienės ir ne tik. Kilogramas kainuoja nuo aštuoniasdešimt eurų. Kodėl tokie ypatingi? Nes įlankos dugnas, kuriame gaudoma, gausus įvairių ir sūrių žolių.

Jeigu nenorite valgyti restorane, galite išsivirti patys. Sardo žvejo receptas: “Virti omarę ir omarą kartu sūriame vandenyje. Padažui panaudoti omaro vyro išskiriamas rudas išskyras, omarės moters kiaušinėlius, šaukštelį saulėgražų aliejaus, citrinos ir lašelį acto.” Užsigerti baltuoju vynu it. Vermentino di Gallura, vienintelis Sardinijos vynas turintis DOCG. Nepatinka vynas? Jį galite pakeisti sardišku alumi, gan keistu pavadinimu it. Ichnusa. Tik tiek, kad su švelnaus skonio žuvimi jis netinka. Norisi saldaus? Paragaukite it. seadas – tipinis sardų saldumynas, valgomas ištisus metus. Sūris apvyniojamas tešla, paskui išverdamas taukuose ir apipilamas medumi. Gal ir neskamba labai skaniai visa procedūra, bet skonis super. Bandyti būtinai.

Ir tie saulėlydžiai, kurie atima žadą…

Italų Porto Rotondo

Jeigu Porto Červo yra pasaulinio jetset vieta, tai čia pat esantis Porto Rotondo yra italų vasaros rojus. Čia vasaros rezidenciją su parku, privačiu ežeru turi ir pats Berlusconi (Arzachena zona). Italijoje, italams yra madinga atostogauti Sardinijoje. Rugpjūtis yra high season ir kainos itin aukštos, bet čia atostogauti skuba italai iš visos Italijos. Tačiau vietas viešbučiuose patariama rezervuotis labai iš anksto. Daugelis italų turi antrus namus – apartamentus, vilas ar vasaros rezidencijas.  Jie itin vertina salos švarią jūrą, smėlėtus paplūdimius ir gerą, kokybišką maistą. Šviežios žuvies patiekalai čia itin populiarūs. O vidinėje salos dalyje ragaujamas žymus salos patiekalas it. porcheddu, keptas mažas paršiukas. Šis receptas mena tradicijas nuo 5000 amžiaus prieš Kristų ir net romėnų laikais jis buvo siunčiamas Romos imperatoriams.

…Dolce far niente… saldus nieko neveikimas…

Sardinijoje su Dovile

Sardinijos neįmanoma neįsimylėti. Kartą čia atvykus ir pamačius jos 50 žydrųjų atspalvių, kai ateina laikas planuoti vasaros atostogas, mintimis grįžti vėl ir vėl. Tai trauka, kurią sunku sustabdyti. Užmerkus akis matai, tą krištolinį vandenį, balto smėlio paplūdimį (tokio net Karibuose nėra. checked), oleandrų alėjas… Kolkas teko pažinti tik šiaurinę jos dalį, bet daugelis sako, kad vanduo nuostabus visur. Taigi, kolkas mano rekomendacijos šiaurinėje Sardinijos salyje:

Viešbutis PETRA BIANCA****

http://www.petrabiancahotel.com/

ADRESAS: Localita Cala di Volpe, 07020 Porto Cervo.

Išskirtinėje Cala di Volpe vietoje esantis boutique stiliaus 4S žvaigždučių viešbutis. Į kainą įtraukta ir paplūdimio paslaugos. Jus nuveš į paplūdimį, kuriame gausite gultus su skėčiu. Labai patogu, kadangi su parkavimu gan problematiška. Prie baltojo paplūdimio nėra daug parkavimosi vietų, o ir kelias neasfaltuotas. Restorano meniu apgalvotas, vyrauja viduržemio jūros virtuvė ir tradicinis salos. Kiekvieną vakarą skirtingas su galimybe rinktis iš trijų patiekalų, aptarnavimas à la carte. Nuostabus vaizdas atsiveria į įlanką tiek iš restorano terasos, o ir viešbučio kambariai su terasomis. Yra fainas baseinas, bet kadangi man labiau patinka jūra, tai nelabai aktualu. Bet instagram foto labai tinkamas.

Apartamentai SA JAGA BRUJADA

http://www.booking.com/Sa_Jaga_Brujada/Residence‎

ADRESAS: Via Sa Jaga Brujada, 07026 Porto Rotondo.

Italų antri namai išnuomuojami, gražioje rezidencijoje su sutvarkyta aplinka. Galimybė pasirinkti apartamentus su virtuve. Netoli jūros, bet pliažas ypatingų saugomų vandens žolių, tai man nelabai patiko. Švaru, bet matant žoles, nelabai faina.

Viešbutis DEMAR OLBIA***

http://www.hoteldemar.com/

ADRESAS: Via Londra 4, 07026 Olbia.

Paprastas ir geras 3 žvaigždučių viešbutis su skaniais pusryčiais. Ne prie jūros. Labai tinka vienai nakčiai, jeigu keliaujate saloje arba jei atvykstate keltu vėlai vakare arba turite išvykti labai anksti ryte su keltu iš Olbia uosto. Užsisakykite tiesiogiai per puslapį, visada kainuos pigiau.

Viešbutis GEOVILLAGE****

https://geovillage.it

ADRESAS: Circonvallazione Nord Direzione, Via Ghana, 07026 Olbia.

Didžiulis sporto kompleksas, SPA viešbutis ir rezidencija. Tinka šeimoms. Ne prie jūros.

Diskoteka RITUAL CLUB

http://www.ritual.it/

ADRESAS: SP 59, 07021 Baja Sardinia, Arzachena.

Įspūdingų griuvėsių vietoje įkurta diskoteka, vilioja savo egzotiškumu. BŪTINA apsilankyti. Deja, problematiška su parkavimu, geriau vykti taxi. Labai liūdna, bet būtent dėl šios priežasties neteko ten pabuvoti…

Open Baras PHI BEACH

https://www.phibeach.com/

ADRESAS: Località Forte Cappellini, Baja Sardinia, Arzachena.

IT’S A MUST SARDINIJOJE!!! Stilinga ir populiari vieta “Phi Beach”, kuriame renkasi tiek vietiniai, tiek turistai. Dienos metu baras, į kurį galite atvykti kateriu ar motorine valtimi, tam skirtas parkingas. Galima ir jachta. taip pat nuomuojami prabangūs gultai. Vakare galite užsukti aperityvui ir saulėlydžiui, o naktį prasideda diskoteka.

…tęsinys vasarą…

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?