kategorijos + Paieška

Iš pradžių vestuves planavote Lietuvoje, kodėl persigalvojote ir pasirinkote Italiją?

Norėjome klasikinių, elegantiškų vestuvių, kurios mums ir mūsų svečiams keltų nuostabias emocijas prisiminus ateityje. Mūsų nuomonės sutapo, kad įgyvendinti tokią viziją galėtume Italijoje. Itališko gyvenimo būdo, to jausmo, kuris apima būnant šioje šalyje teko ragauti iki vestuvių ir visada norėjau juo pasidalinti su savo vyru. Galimybė su visais svečiais švęsti mūsų dieną Italijoje ir po šventės visiems kartu pakeliauti, praleisti savaitę su artimaisiais atrodė nuostabi mintis. Grožis, ramybė, atsipalaidavimas, geras skonis – visa telpa į žodį Italija. Būtent taip norėjome jaustis savo vestuvių dieną – nejausti įtampos, būti apsupti gražių vietų, nuostabių žmonių. Pagrindinis motyvas, kodėl pradžioje vestuves planavome Lietuvoje buvo tai, jog nelengva įkalbėti artimuosius vykti taip toli, kai atrodytų visos galimybės turėti gražią šventę ir Lietuvoje. Buvome labai laimingi, kai šventės metu tėtis pasakė, kad Bolsenoje švęstų savo santuokos sukaktuves. Tai buvo geriausias komplimentas mums už gerą pasirinkimą ir Dovilei už gebėjimą perteikti savo patirtį ir padėti sukurti vestuvių pasaką.

Kaip išsirinkote Bolsenos miestą ir kokie įspūdžiai?

Bolsenos miestas atitiko dar vieną mūsų šventės vizijos detalę – norėjome gyventi senove dvelkiančiame mieste. Dovilės pasiūlyta vieta viešnagei kartu su svečiais – pasauliečiams atverti buvę vyskupų, o dabar grafo valdomi rūmai buvo kai kas daugiau, nei tiesiog išskirtinis viešbutis. Kiekviena erdvė ten alsavo savo istorija, jautėmės patekę į visai kitą pasaulį ir kartu su svečiais visą savaitę mėgavomės tuo grožiu. Simboliška, tačiau pasiekti Bolsenos miestą reikia vingiuotu keliu, vedančiu aukštai į kalną. Panašiai juk būna ir meilės istorijose – kartais blaško vingiai, bet dvi širdys gali rasti kelią į savo tikslą ir ramybę. Bolsena – autentiškas senovės miestas, atrodo, kad kiekviena gatvė, namų sienos turėtų ką papasakoti. Buvome sužavėti Dovilės draugo italo pasakojimais apie Bolsenos miesto istoriją, ežerą, ar kartais atrodytų paprastų dalykų reikšmę. Jautiesi, kad senovės paslaptys atgyja prieš tave ir sukuria nepamirštamą aurą. Bolsenoje esi tarsi pabėgęs iš realybės. Ar reikia daugiau argumentų rinktis būtent šią vietą?

Civilinės santuokos ceremonija istoriniuose rūmuose, vienoje gražiausių Italijos savivaldybių

Ar sunku vestuves planuoti per atstumą, renkantis viską tik per internetą?

Nepajutome jokių sunkumų. Planuotoja puikiai koordinavo visą pasiruošimo procesą. Kiekvienam klausimui aptarti skirdavome laiką ir priėmę sprendimą imdavomės kito. Nebuvo jokio chaoso, skubėjimo, įtampos, nežinomybės. Turėjome aiškią viziją dėl kiekvienos šventės detalės, o Dovilė pateikdavo pasiūlymus bei patarimus – aiškiai, konkrečiai ir atvirai. Taigi turėdavome tiesiog išsirinkti, kas labiausiai atitinka mūsų norus. Dėl apgyvendinimo vietos, restorano maisto buvome ramūs – pasitikėjome Dovile, daug informacijos radome internete. Nerimo kėlė visažisto darbas. Bijojau, ar šukuosena, makiažas pavyks taip, kaip tikiuosi, ar būsiu savimi. Dovilė pasiūlė puikią visažistę, kuri atvykti iš Romos specialiai pas mus ir įgyvendino visus lūkesčius. Per man atrodžiusį gan trumpą pasiruošimo laiką nuostabiai atliko šukuosenas ir makiažus man, mamoms ir liudininkei. Dovilė viso pasiruošimo metu buvo šalia, taigi, tiesiog mėgavomes procesu ir džiaugėmės rezultatu be jokio nerimo.

Papasakokite apie savo vestuvių dieną Italijoje?

Rytas prasidėjo anksti, susitikome su svečiais papusryčiauti menėje. Tada atvyko Dovilė, visažistė ir fotografų komanda. Su būsimu vyru išsiskyrėme ruoštis į kambarius. Visažistei dirbant aplink sukosi fotografai, fiksuodami malonias akimirkas. Sutartą valandą turėjo įvykti mano ir vyro susitikimas. Tai buvo jaudinanti akimirka matyti spindinčias jo akis, susižavėjimą. Išėjus į rūmų kiemą ir ruošiantis išvykti į santuokos ceremonijos vietą, mus nudžiugino į kiemą, balkonus išėję žmonės, kurie mus sveikino savo šypsenomis, plojimais. Miesto savivaldybė, kurioje vyko civilinė santuokos ceremonija tikrai stulbinanti, o pati ceremonija buvo jauki, ir netrumpa. Po oficialiosios šventės dalies miesto gatvėmis ėjome į restoraną ragauti aperityvo. Sutikti žmonės vėl kūrė tą magišką jausmą, sveikino. Italai tikrai nuoširdžiai džiauiasi kitų laime. Vėliau vykome į sodus fotosesijai. Laikas prabėgo labai greitai, nuovargis buvo malonus, nes nepakartojami vaizdai mus įkvėpė. Po fotosesijos grįžome į rūmus ir galėjome pailsėti prieš vakarą restorane. Poilsio pertraukėlė tikrai reikalinga dienos dalis. Vakare nuvykome į restoraną ant ežero kranto. Vakarieniavome matydami nuostabius vaizdus, mėgavomės uždegančios atlikėjos dainomis, šokome, klausėme nuoširdžių svečių palinkėjimų. Maistas buvo nepakartojamo skonio, o patiekalai vis nesibaigė. Šventė restorane prabėgo kaip viena akimirka ir visi grįžę į rūmus dar susitikome menėje pasidalinti dienos įspūdžiais.

Kaip vertinate italų darbo kokybę?

Fotografų komandą pasirinkome iš daugelio pasiūlymų, matėmė nuotraukų, video pavyzdžius, tačiau vis tiek kirbėjo mintis, ar jų stilius, matymas sutaps su mūsų. Nuo tos minutės, kai pamatėme keturis kostiumais pasipuošusius vyrus, ,,apsiginklavusius“ puikia technika, kai pajutome jų atsidavimą darbui, kruopštumą, atsipalaidavome ir nusiraminome. Nebuvo jokių dirbtinų pozų, jokio išraiškų lipdymo. Fotografai tiesiog buvo šalia ir fiksavo mūsų tikras emocijas. Taigi linkėčiau nieko nebijoti, turėti aiškią savo šventės viziją, pasitikėti savo srities profesionalais, nebijoti diskutuoti, klausti, kalbėti, nes dialoge gimsta teisingi sprendimai. Italai savo darbą tikrai atliko kruopščiai, profesionaliai, su geromis emocijomis ir puikia nuotaika. Esame patenkinti galutiniu rezultatu. O vestuvių dieną šypsenos nuo mūsų veidų nedingo visą dieną ne tik todėl, kad tai laiminga diena mums, bet ir todėl, jog buvome apsupti nuostabios komandos.

Simona ir Aidas

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?