Patarimai

Vestuvių šventės mitai ir realybė

prabangios vestuves, italija, vestuviu vakariene, ispudingas vazidas vestuviu vakarienei

kategorijos + Paieška

“Nusprendėme, kad mūsų vestuvės bus kitokios, nei kur mus kviečia draugai pastaruosius kelis metus. Tikrai nenorime vedėjų, kurie mums aiškintų, ką daryti ir kada svečiams ploti. Nenorime jau nuvalkiotomis tapusių programų, gėlių papuošimų, nuo kurių lūžta stalai, saldžių stalų su keksiukais ar kitais saldumynais, kurie lieka nesuvalgyti, muzikantų ar dj, kokteilių piramidžių ir panašių dalykų. Mes svajojame apie ypatingą vietą mūsų ceremonijai. Ji turėtų būti jauki, bet kartu ir nepaprasta. Geriau įspūdingas natūralus gamtos vaizdas ir jūros ošimo muzika, negu arkomis ar kitomis dekoracijomis išpuošta aplinka. Norime gražios trumpos fotosesijos su artimaisiais ir nuotraukose norime matyti save, o ne modelius. Įsivaizduojame jaukią vakarienę artimiausių žmonių apsuptyje su itališkais skoniais ir šilta atmosfera. Galiausiai, nenorime vestuvių dieną stresuoti, ar visi svečiai gaus dovanėles, ar papuošimai bus vietose, ar kitos šventės detalės bus nepamirštos. Nesinori išbarstyti dėmesio smulkmenoms ir nustelbti pagrindinę mūsų ypatingos dienos esmę.”

Emocijos, yra tai, kas išlieka

Pokalbiuose su klientais vyrauja panašios baimės ir  visus vienija vienas didelis noras turėti kitokias vestuves. Visiems norisi ypatingai įprasminti šią dieną, bet tai padaryti lengvai, be streso ir su šypsena veide. Poros, matydamos savo stresuojančius draugus, kurie tik laukia kada praeis jų vestuvės, nenori nieko panašaus patirti. Drąsiai teigiu, jaunieji organizuojantys pas mane vestuves Italijoje jų nekantraudami laukia, o vestuvių dienai bėgant pergyvena, kad ši diena per greitai baigsis. Jaučiate skirtumą? Italija spinduliuoja la dolce vita, Italija kuria emocijas, čia viskas gražu, skanu ir šviečia saulė. Manau, kad Italija yra būtent ta šalis, kuri sugeba suvirpinti jaunųjų širdis ir palikti neišdildomus įspūdžius. Aš labai skiriuosi nuo daugelio vestuvių planuotojų, nes man atrodo, kad papuošimai ir floristinės dekoracijos yra antrame plane. Organizuojant, man svarbiausia, kokios emocijos liks poros širdyse po vestuvių šventės ir kokią naują patirtį išsiveš šventės svečiai. Mano patirties dėka, žinau, kad Italijoje jūs pajusite itališkąjį la cultura del ben vivere išvertus “kultūra gyventi gerai”, posakis, kuris apibūdina italų gyventojų kultūrą ir požiūrį į gyvenimą. O komandoje turiu nuostabių floristų, kurie įgyvendina visus jaunųjų norus.

Kodėl ne kaina – svarbiausia?

Daugelis klientų klaidingai galvoja, kad viskas priklauso nuo biudžeto ar finansinių galimybių. Viskas priklauso nuo idėjų ir vaizduotės, bei patirties. Suorganizuoti didelio biudžeto vestuves yra daug kartų lengviau, nei ekonomines. Dažnai, Italijoje ekonominės vestuvės kitų akyse, atrodo, prabangios. Galiu, atvirai pasakyti, kad kuo kliento biudžetas didesnis, tuo mažiau jis nori pompastikos, o investuojama į įspūdžius, naują patirtį ir kokybę. Turėti jaukią šventę su įspūdingu vaizdu, priklausomai nuo vietos, gali kainuoti daugiau nei išdabinti gėlėmis visą šventės vietą. Klientai nenori išleisti daug pinigų dekoracijoms. Sutinku, Italija tokia graži, kad yra daug vietų, kur papuošimai visiškai nereikalingi. Pvz., vestuvėms Venecijoje, parinkome restoraną, prie pat Didžiojo kanalo, kur praplaukdavo gondolos, tai apie kokius papuošimus dar gali būti kalba? Užteko venecijietiškų kaukių. Tačiau visada pabrėžiu, kad papuošimai ir gėlės nėra ta dalis, kuri užims didelę dalį biudžeto. Papuošimams galima investuoti ir minimaliai, o galimybėms leidžiant, su profesionaliu floristu išgryninsime ir jums pasiūlysime bendrą šventės stilistiką ir originalų dizainą. Sutariam, kad tai nebus jūsų didžiausias rūpestis.

Madinga – tai kas jums patinka

Būdama vestuvių planuotoja ir sekdama vestuvių rinkos tendencijas galiu pasiūlyti daug įvairių vestuvių scenarijų. Bet visada pirmiausia paklausiu, apie ką svajojate savo tolimiausioj širdies kertelėje? Žinau, kad ne kaina bus lemiamas faktorius renkantis, o svajonės, kurios nori būti išpildytos. Vienai porai surengėme priešvestuvinę fotosesiją Romoje auštant. Ar galite įsivaizduoti įsimylėjelius tuščioje Romoje, apsuptiems didingos architektūros saulei tekant? Pasaka, kuri nekainuoja kosmoso. Vėliau visi užsukom šilto cornetto ir capuccino. Įsivaizduokit, kaip italai bare pasitiko mano būsimus jaunuosius susirinkę pusryčiautojai. Manau, kad visiškai nesvarbu, ką dažniausiai daro kiti, kokias spalvas diktuoja pantonas ir kokį gėlių kiekį siūlo floristai, jeigu tai jums nepatinka, nebent esate fashion influenceriai. Vestuvių industrija yra didelė, jeigu žiūrėsite, ką siūlo kiekvienas tiekėjas bus sunku. Patikėkite, vestuvių planuotoja, kuri kiekvienais metais peržiūri visas pagrindines šios rinkos tendencijas. Galima siūlyti įspūdingą vestuvių programą ir paversti jus filmo herojais, bet gal jūs svajojate apie kuklų pabėgimą dviese? Pasiūlysiu romantišką variantą Toskanos kiparisų alėjoje, o jūsų vaizduotėje pasineriate į Romos šurmulį ar aistringą Venecijos karnevalą. Vestuvių diena, kurią kursime kartu, pirmiausia prasideda nuo jūsų norų arba atmetimo būdu, ko tikrai nenorite.

Vestuvės Italijoje rimtas reikalas

Italams vestuvės svarbi šventė. Vestuvių dieną jaunieji nusipelno, to kas geriausia, todėl visas personalo dėmesys skiriamas jiems. Mano atrinkti kolegos yra išskirtinai savo sričių profesionalai. Jų emocijos, noras bendrauti, profesionalumas padarys jūsų vestuvių dieną nepamirštamą. Neveltui, Italija pirmauja pasaulyje, pagal susituokusių užsieniečių skaičių ir būtent šią šalį savo vestuvėms renkasi jaunieji iš viso pasaulio. Be itališkos dvasios, šeimyniškumo, draugiškumo ir svetingumo, siūlau aukščiausios klasės aptarnavimą, kokybišką maistą, nuostabią gamtą, istorines vietas, pilis, dvarus bei jums dirbančius profesionalus. Italija labai įvairi, todėl gali patenkinti įvairiausius norus. Daugelis naujų programos šou elementų ar dekoracijų idėjų būtent iš Italijos pasklinda po pasaulį. Niekada nebus taip, kad vietoj rožinių servetėlių, jums atveš violetines, nes italai labai reiklūs žmonės. O profesionalai yra dideli perfekcionistai, todėl nesusipratimų ir vėlavimų nepasitaiko. Drįsčiau teigti, kad galimybės išpildyti klientų vestuvių norus Italijoje yra begalinės.

Vestuvės sau!

Pagrindiniai kriterijai – individualizmas, naujos patirtys ir emocijos. Kuriamos vestuves „sau”.  Jaunieji, naujų pojūčių ir noro pažinti vedami renkasi naujas vietas, kuriose nėra buvę, bei kuria šventę sau ir išpildo savo, o ne kitų primetamus norus. Nėra rėmų turėti tobulą dieną su tobulais žmonėmis, o grįžtama prie žmogiškumo, atsipalaidavimo ir tiesiog naujų įspūdžių ragavimo.

Svetimoje šalyje mažiau formalumo, lengviau laužyti tradicijas, juk niekas Italijoje jūsų nepažįsta. Daugiau vietos lieka norams, fantazijai ir improvizacijoms, nes visi gali jaustis laisviau. Kaip viskas besusiklostytų, tai bus dar vienas nuotykis prie visos vestuvių šventės.  Nėra tikslo visko surežisuoti, jaunieji atsikrato vestuvinio streso (nes už viską atsakinga planuotoja 🙂  Taip kiekviena pora susikuria savo įkvepiančią meilės istoriją ir tampa pavyzdžiu ne tik draugams, bet ir pripažintais herojais ar įkvėpėjais savo vaikams ar anūkams ateityje.

Jums atrodo, kad skaitau Jūsų mintis? Susisiekime,

Dovilė

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?