Italija

Elbos sala – Veneros karoliukas Toskanoje

,

atostogos, keliones, italija, elbos sala

kategorijos + Paieška

“Grožio deivės Veneros karoliai sutrūksta ir karoliukai nukrenta į Tirėnų jūrą…” Pagal legendą, taip susiformavo Toskanos regiono salynas: Gorgona, Kapraja, Elba, Pjanoza, Montekristas, Džiljo sala ir Džanutris, it. Gorgona, Capraia, Elba, Pianosa, Montecristo, Giglio, Giannutri. Montekristas, Gorgona, Kapraja, Pjanoza ilgą laiką buvo italų kolonijos – kalėjimai. Džiljo sala labiausiai išgarsėjo po italų kapitono Schettino atlikto manevro, kuris nusineše žmonių gyvybes ir panardino pusę milijardo kainuojantį kruizinį laivą „Costa Concordia“. Laivo ištraukimo ir sunaikinimo darbai tų pačių italų buvo atlikti pirmą kartą pasaulyje, nesukeliant pavojaus gamtai. Mano aplankytas didžiausias karoliukas Elbos sala, dar vadinama, Napoleono dešimties mėnesių tremties sala. Saloje paruoštas vietų sąrašas, kur Napoleonas gyveno, ėjo, skaitė, valgė, miegojo, kūrė pabėgimo planus ir t.t. Tačiau mano pasiūlymas būtų gėrėtis saule, jūra, gamta ir maistu.

Kaip keliauti Elbos saloje?

Salą galite pasiekti keltu su mašina iš it. Piombino jūrų uosto. Galite rinktis iš kelių keltų kompanijų: it. Toremar, Moby Lines, Blu Navy ir Corsica Ferries. Kelionė truks apie valandą, o vasaros metu keltai plaukioja kas valandą, net į keturis skirtingus salos uostus. Pagrindinis uostas ir didžiausias miestas it. Portoferraio, patogus taškas apvažiuoti visą salą. Jeigu planuojate ramias atostogas, ši sala jums kaip tik. Išsinuomuokite motorolerį ar mašiną ir apvažiuokite, pakrantės ilgis tik 147 km. Apvažiavome visą salą kiekvieną dieną keisdami viešbučius ir miestus. Viešuoju transporto pasikliauti neverta, infrastruktūra ne itin gerai išvystyta, tačiau vaizdai sužavi, važiuojant aukštai kalnuose ir matant jūrą. Elbos salos išskirtinumas –  gausiai žaliuojanti augmenija ir skaidriai žydras, itin švarus jūros vanduo.

elbos sala. toskana, atsotogos italijoje, keliones italijoje, papludymiai italijoje

Maži spalvoti miesteliai išsibarstę po visą salą.

Ką veikti Elbos saloje?

Salos paplūdimiai įvairūs: smėlėti it. Procchio, Marciana, akmenuoti it. Cavo, labai maži it. Capoliveri, trumpi it. Porto Azzurro, statūs it. Sansone, mėgstantiems jėgos aitvarų sportą it. Scoglio dell‘Ogliera. Pritaikyta kiekvieno skoniui. Paplūdimiai itin tvarkingi, daugelyje vietų mokami. Galite išsinuomuoti nuo saulės skėtį su gultais, tačiau yra ir laisvų paplūdimių. Jeigu nenorite drybsoti paplūdimyje, galite rinktis aktyvias atostogas: žygius pėsčiomis į kalnus, itin pamėgtus turistų iš Skandinavijos. Jie renkasi vaikščiojimo maršrutus, aukščiausias taškas 1019m virš jūros lygio. Naktinis gyvenimas verda it. Porto Azzurro miestelyje, čia kartais galima sutikti italų įžymybes: Flavio Briatore, Gigi Buffon ir daugelį kitų. Taip pat galite pasigrožėti ir superjachtomis, iš didžiausių jachtų TOP100. It. Capoliveri miestelis pilnas mažų suvenyrų parduotuvėlių, restoranų, tačiau surasti parkavimo aikštelę vakarais tampa misija neįmanoma.

Ko paragauti Elbos saloje?

Salos miesteliai maži apie kelis tūkstančius gyventojų, kurių kiekis vasarą išauga dešimteriopai. Atvyksta daug turistų iš Vokietijos, Prancūzijos, bei Skandinavijos. Dažniausiai čia atostogauja arba vasaros namus turi Toskanos ir šiaurės regionų italai, todėl nesigirdi triukšmo, būdingo Romos ir pietinės Italijos paplūdimiams. Kainos irgi atitinkamai aukštesnės. Jeigu norėsite vakarieniauti teks palaukti, žmonių daug, o aptarnavimas gan lėtas. Patiko vienos žuvies parduotuvėlės it. Pescheria strategija: ryte parduoda šviežią žuvį, o po pietų, likusią žuvį kepa pagal kliento pasirinkimą. Siūlyčiau paragauti tipišką salos patiekalą it. la persata, tai žuvies sriuba su kiaušiniu, alyvuogių aliejumi, pipirais ir į šią masę panardinta duona. Paprasti ingredientai, kurie leidžia pajusti tikrą ir paprastą šios salos skonį. Iš gėrimų reiktų paragauti Elbos salos vardinio alaus ir saldaus vyno likerio, it. Passito L‘Aleatico, pelniusio DOCG ir vadinamu „prabangiuoju vynu“ iš Elbos salos.

Su meile iš Toskanos,
Dovilė

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?