Italija

Medaus mėnuo viešbutyje ant pasaulio krašto

kategorijos + Paieška

Jei paklausčiau: “Ką bendro tarpusavyje turi klauzūros vienuolės, gražausias pasaulio baseinas ir saldumynai? Manau, neiškart suprastumėte, kad kalba pasuks apie viešbutį. Bet tai ir nėra paprastas viešbutis ir nėra paprastas pasakojimas. Tai vieta, kuri turi magišką trauką, kuri palieka neišdildomus įspūdžius ir norą apie ją pasakoti kitiems, bei ten grįžti. Jos vardas Santa Rosa.

Viešbutis Monastero Santa Rosa
Plaukiant laivu iš Amalfi į Positano, kelio viduryje matome ant uolos iškyšulio, pastatytą didingą struktūrą ir iškart pradedame smalsauti, o kas gi ten? Taip iš jūros pusės prisistato itin prabangus 5* viešbutis „Monastero Santa Rosa“, įkurtas buvusiame klauzūros moterų vienuolių vienuolyne, kurios sugalvojo itin mėgstamą ir visoje Italijoje žinomą saldumyną. Viešbučio teritorijoje esantis begalybės baseinas ant uolos krašto prieš kelis metus buvo išrinktas, kaip vienas gražiausių ir įspūdingiausių pasaulio baseinų, o viešbutis 2020 metais buvo pripažintas geriausiu Europoje ir pateko į TOP 3 pasaulio mastu. Skamba viliojančiai?

„Monastero Santa Rosa“ viešbutis buvo ta vieta, į kurią aš ilgesingai žiūrėdavau plaukiodama Amalfi pakrantėje ir vis galvodavau, kad jau laikas apsilankyti. Užteks klausytis legendų ir pasakojimų, laikas pamatyti viską iš arti. Juk savo klientams ieškau, visko, kas geriausia ir noriu nuvesti į tas vietas, kurios priverčia svajoti ir aikčioti nuo įspūdžių, bei naujų pojūčių. Žinau, kad tokios vietos nėra tik viešbutis permiegoti, jie pasakoja teritorijos istoriją, o mūrai primena apie gyvenimą, kuris vyko dar prieš užplūstant turistams.

Tyli muzika, ilgas koridorius, kurio gale langas į jūrą ir užburiantis vaizdas į pakrantės miestelius ir vilas ant šlaitų, tarp citrinmedžių. Taip prasideda mano kelionė šiame viešbutyje. Vaikščiojant po teritorijos sodą liejasi jūros begalybės???? ir dangaus vaizdai Net ir 64 metrų super jachta apačioje plaukiojanti tarp Amalfi ir Kapri salos, iš šio aukščio atrodo kaip valtelė???? Jei atvirai, negaliu atsistebėti, vienuolės turėjo itin gerą skonį aplinkai. O gal ir logiška, jeigu jau visiškai užsidaryti, tai turbūt ir verta tik į tokią vietą iš kurios ištrūkti nebūtų didelio noro. Aš ir nesupykčiau pabūti čia uždaryta kuriam laikui. Pakontempliuoti apie egzistenciją. Ypač kai pamatau kelis laisvus kambarius. o Dieve! Uždarykite mane čia. Iš viso viešbutis turi tik 20 kambarių, kiekvieno dizainas skirtingas. Išsaugota autentika, atrestauruoti baldai, kurie priderinti šiuolaikiniam gyvenimui. Viskas subtilu ir rafinuota. Personalo 3 kart daugiau, tai ar įsivaizduojate, kaip jus čia būtumėte sutikti?

Viešbučio teritorijos parkas, laiptinėmis pakopomis suskaidytas į skirtingas dalis, kas itin būdinga Amalfi pakrantės kraštovaizdžiui. Kur beeitumėte sups visur užburiantys vaizdai. Žaluma susilieja su šviesiu viešbučio mūru, o vaizdai į jūrą ir miestelius suteikia spalvų. Dvelkia ramybe. Privatumas garantuotas. Taip ir įsivaizduoju romantišką vakarienę dviems, medaus mėnesį, sužadėtuves ar kitą šventę.

Santa Rosa saldumyno kilmės legenda
„Vienuolėms, gyvenančioms uždarame vienuolyne, buvo griežtai draudžiama bendrauti su išoriniu pasauliu. Tačiau viena vienuolyno virtuvės siena turėjo nedidelį įtrūkimą. Taip vienuolė, dirbanti virtuvėje užmezgė kontaktą su ūkininku, dirbusiu vienuolyno žemę ir mažoje angoje palikdavo duonos. Vieną dieną vienuolė, užuot įdėjusi įprastą duonos kepaliuką, ūkininkui padovanojo naujai išrastą skanėstą. Kitą dieną vienuolė plyšyje rado paliktą rožę…“

Aš nežinau, ar istorija atėjusi iš 17a. yra tikra ir iš jos gimė deserto pavadinimas Santa Rosa, Šventoji rožė. Tačiau man ji skamba labai įtikinamai ir tikrai žavingai. O pats saldumynas tikrai vertas pirštų aplaižymo.

Viešbutis MONASTERO SANTA ROSA ir *Restoranas IL REFETTORIO
https://monasterosantarosa.com
ADRESAS: Via Roma 2, 84010 Conca dei Marini, Amalfi pakrantė

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?