Patarimai

Dokumentai, reikalingi civilinei santuokai

vestuves uzsienyje dviese

kategorijos + Paieška

Mitas, kad dokumentų tvarkymas vestuvėms užsienyje yra sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis procesas. Netikėkite, jeigu kas Jums sakys, priešingai. Mano konsultacijų dėka procesas bus lengvas. Europos Sąjungos piliečiams dokumentų paruošimas yra itin lengvas procesas. Civilinės santuokos dokumentams sutvarkyti užteks 1-2  savaičių.  Taigi, reikalingų dokumentų sąrašas vestuvėms Italijoje:

I. Asmens dokumentas

Galiojantis asmens tapatybės dokumentas: asmens pasas arba tapatybės kortelė.

II. Formula A – Gimimo liudijimas

Naujos formos gimimo liudijimas – formula A – daugiakalbis gimimo įrašo išrašas, pagal 1976m. Vienos konvenciją. Dokumento galiojimo laikas 6 mėnesiai.

III. Nulla Osta al matrimonio

Pažyma apie šeiminę padėtį asmeniui, ketinančiam sudaryti santuoką užsienio valstybėje, dar vadinama pažyma, patvirtinanti kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą. Su savivaldybėje išduotu į italų kalba verstu V priedu. Dokumento galiojimo laikas 6 mėnesiai.

IV. Ištuokos liudijimas 

Jeigu ne pirma santuoka, reikia pateikti ištuokos pažymą ar sutuoktinio mirties liudijimą. Kai nėra tarptautinio pažymos priedo, jį papildomai patvirtinti Apostile pas notarą ir tada išversti į italų kalbą. Vertėjas prieraše prisiima atsakomybę už vertimą ir pasitvirtina savo parašą pas notarą.

Kaip gauti dokumentus?

Gyvenamosios vietos civilinės metrikacijos įstaiga, registrų centras ar konsulinė įstaiga išduoda civilinės būklės akto įrašą liudijantį išrašą.

  • Civilinės būklės akto įrašą galite užsisakyti internetu, elektronine paslauga VĮ Registrų centre – www.registrucentras.lt
  • Civilinės metrikacijos įstaigoje, mieste, kuriame registruoti.
  • Šalies, kur gyvenate, konsulinėje įstaigoje.

Ką daryti po civilinės santuokos Italijoje?

Po vestuvių Italijoje gausite santuokos liudijimą, vadinamą formula B – daugiakalbis santuokos sudarymo išrašas, pagal 1976m. Vienos konvenciją. Jis galios Lietuvoje ir visoje Europoje. Papildomai versti ir tvirtinti pas notarą nereikia. Pagal Italijos įstatymus, po vestuvių moteris lieka su savo pavarde, todėl registruodami santuokos liudijimą, gautą Italijoje, rašysite prašymą dėl pavardės keitimo pagal Lietuvos įstatymus.

40°32′40″N 14°13′26″E

589 metrų aukštyje – Monte Solaro kalno viršūnė yra aukščiausias Kaprio salos taškas. Čia, esant šalia debesų, atsiveria žadą atimantys magiški vaizdai į jūrą, Neapolį ir tolumoje esantį Vezuvijaus ugnikalnį, bei apačioje plūduriuojančias superjachtas. Jeigu, esate jaunieji Italijoje, tikrai niekada nebūsite nepastebėti. Šūksniai, sveikinimai, prosecco ir galbūt net prašymas pašokti? O kodėl gi ne, jei esi tarp debesų?

fotografai Nerijus ir Gintarė www.nerijusgintare.com

Ji: Pakartok.
Jis: Myliu Tave…
Ji: Nesustok.
Jis: Myliu myliu myliu…
Ji: Niekada nebuvau tokia laiminga.
Jis: Aš taip pat.
Ji: Toks laimingas, kaip kad liestum dangų?
Jis: Ne, dar daugiau… bent 3 metrai virš dangaus.

dialogas iš itališko filmo „Tre metri sopra il cielo“

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?