Patarimai

Vestuvės Bažnyčioje. Aprangos taisyklės ir etiketas

vestuvine suknele baznycioje, nuotakos suknele baznytinei santuokai, apranga vestuves baznycioje

kategorijos + Paieška

Bažnyčia yra Dievo namai. Jeigu nusprendėte priimti santuokos sakramentą, reiškia norite patikti Dievui ir nuoširdžiai Jam tarnauti. Pagerbdami kunigą ir bažnyčią, gerbiate patys save, todėl Jūs ir Jūsų svečiai Italijoje turėtų laikytis bažnyčios taisyklių vestuvių mišių metu:

  1. Atvykite laiku. Pavėlavus į ceremoniją, tyliai atsisėskite arčiausiai esančioje laisvoje vietoje, nesibraunant į priekį. Venkite atkreipti į save dėmesį ir netrukdykite mišių.
  2. Prieš įeinant į bažnyčią, mobilieji telefonai ir kiti triukšmą skleidžiantys prietaisai turi būti išjungti. Mišių metu reikia laikytis rimtai, vengti juokavimo, kalbėjimo, dairymosi, vaikščiojimo. Paprasčiausiai nederamai elgtis šventoje vietoje – gėda.
  3. Ceremonijos metu nefotografuokite. Fotoaparato ar mobilaus telefono blykstės gali trikdyti ceremonijos dalyvius ir trukdyti pačiai ceremonijai. Palikite fotografavimą tai išmanančiam profesionaliam fotografui.
  4. Jauniesiems su palyda (ar be jos) einant prie altoriaus svečiai turi atsistoti. Mišių metu kunigas pasako, kada reikia klauptis, o kada stotis.
  5. Pasibaigus ceremonijai, likite savo vietoje ir nepulkite sveikinti jaunųjų, kol jaunavedžiai nepaliks bažnyčios. Sveikinimai vidury bažnyčios nėra gero tono ženklas. Vestuvių planuotoja duos ženklą, kada svečiams susirinkti prie bažnyčios išėjimo berti žiedlapių ar kitaip pasitikti išeinančius jaunavedžius.

Vestuvių Bažnyčioje aprangos kodas

Prieš kelis metus, vienos bažnyčios Italijoje kurijos vadovas užsienio vestuvių planuotojoms išsiuntė laišką. Jis prašė priminti Bažnyčios aprangos kodo taisykles jaunavedžiams ir jų svečiams, taip pat dirbančiam personalui, pvz. Fotografams ir videografams (jiems taisyklės paaiškinamos prieš).

VYRAMS: Ilgos kelnės, tvarkingi, mieste vaikščioti skirti batai, kojinės, marškiniai ir kaklaraištis, švarkas ar jam tolygus rūbas. Netoleruojama džinsai, sportiniai batai, šortai, pusilgės kelnės, marškinėliai, taip pat marškiniai trumpomis rankovėmis. Viešbučiai turi lyginimo paslaugas arba mieste jas galima rasti, todėl neatsivežti švarko, kad atvykote su lėktuvu nėra pasiteisinimas.

MOTERIMS: Suknelė arba platus sijonas, dengiantys kelius ne tik stovint, bet ir sėdint, kojinės arba pėdkelnės, palaidinė ilgomis rankovėmis, be dekoltė, švarkas ar jam tolygus rūbas, dengiantys rankas. Neprivaloma, bet labai pagirtina – pridengta galva. Netoleruojama mini sijonas, suknelė arba sijonas su skeltuku, siekiančiu aukščiau kelių, džinsai, kelnės, šortai, sijonkelnės, marškinėliai, dekoltė, nuogos rankos arba kojos, permatomi arba pernelyg prigludę rūbai.

Žinoma, kad ir kokia būtų Jūsų vestuvinė suknelė – iš bažnyčios Jūsų niekas neišvarys ir vestuvių ceremonija tikrai įvyks. Manau, geriau pasirūpinti savo skarele ar šaliu, negu dėtis kunigo pasiūlytą, kuri galbūt visiškai neatitiks jūsų stiliaus ir būti sugėdintiems. Jeigu siūsitės vestuvinę suknelę pas dizainerį, jis tikrai patars, kaip įdomiai galima dengti pečius – gobtuvais, švarkeliais ar įdomiais nuometais. Susitarus padarys ir skeltuką “matau-nematau”, kad pasibaigus vestuvių ceremonijai, galėtumėte ramiai viską atidengti ir toliau mėgautis savo švente Italijoje!

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?