Idėjos

Vestuvių tendencijos. Ko išties nori jaunieji?

vestuves kitaip, vestuves italijoje, vestuviu tendencijos 2020, tendecijos, vestuves uzsienyje

kategorijos + Paieška

Italijoje tuoktis patraukliau nei Lietuvoje

Italija yra amžinai žavinga šalis. Italija spinduliuoja la dolce vita, Italija kuria emocijas, čia viskas gražu, skanu ir šviečia saulė. Tai turbūt vienintelė šalis, kuri niekada neišeina iš mados, nors ir metams bėgant atsiranda vis daugiau naujų šalių vestuvėms visame pasaulyje. Italija vis dar išlaiko lyderės poziciją ir tvirtai laikosi pirmoje vietoje, būtent šią šalį savo vestuvėms labiausiai renkasi jaunieji iš viso pasaulio. Manau, kad Vestuvės Italijoje nieko nepalieka abejingų, tai nekintanti klasika, kuri visada madinga. Visi ištaria Wow, ar vestuvės vyko prieš 20 metų, ar šiais metais. Aukšta paslaugų kokybė, skanus maistas, ryški saulė ir pribloškiantis kraštovaizdis nepasiduoda jokioms tendencijoms. Vietos šventei pasirinkimas platus – nuo viduramžių pilių, iki autentiškų rezidencijų, terasos ant jūros kranto ar tarp alyvuogių giraičių. Drįstu teigti, kad galimybės išpildyti klientų vestuvių norus Italijoje yra begalinės.

vestuves saloje, kapri sala, vestuves uzsienyje, vestuves italijoje

Didžiausia investicija ceremonijos vietai

Verta ar neverta? Pastaruoju metu jaunieji daugiausia dėmesio skiria vestuvių ceremonijos vietai, būtent ten, kur bus ištartas jų lemtingasis TAIP. Susituokus Italijoje santuoka galioja ir nereikia papildomai Lietuvoje tuoktis, kai tuo metu daugelyje Europos šalių santuokos yra tik simbolinės. Dėl šių priežasčių naujųjų neišgąsdina didesni savivaldybių mokesčiai ypatingoms ir labai išskirtinėms vietoms. Todėl, didėja biudžetas būtent ceremonijos vietai, o ne jos dekoracijoms.

Individualizmas – visų svajonės vestuvėms skirtingos

Šiuo metu vyrauja tendencija, kai jaunieji nori, pirmiausia, susikurti vestuves „sau”. Pagrindiniai kriterijai – individualizmas ir aukšta kokybė – todėl daugelis porų renkasi mažesnes vestuves, susikurdami šventę sau ir išpildydami savo, o ne kitų primetamus norus. Poros ieško naujų patirčių ir emocijų, o kas gali būti autentiškiau už asmeninio ryšio su kita šalimi užmezgimą, pasinėrimą į visiškai naujas avantiūras vestuvių dieną. Galų gale, kaip viskas besusiklostytų, tai bus tik dar vienas nuotykis prie visos vestuvių šventės, nes visi žino, kad Italijoje viskas būna tik labai labai gerai. Tuo pačiu kiekviena pora susikuria savo įkvepiančią meilės istoriją ir tampa pavyzdžiu ne tik draugams, bet ir pripažintais herojais ar įkvėpėjais savo vaikams ar anūkams ateityje. Jaunieji pirmiausia išsikelia save ir savo norus, o ne svečių norų patenkinimą.

nuotakos stilius, kitokia nuotaka, vestuvine suknele, vestuviniai batai

Noras būti savimi – Italijoje daugiau laisvumo

Esant kitoje šalyje mažiau formalumo, visi gali jaustis laisviau. Juk, niekas Italijoje jūsų nepažįsta. Ir nors etiketo ir puošnumo Italijoje su kaupu, bet būnant čia lengviau laužyti tradicijas, daugiau vietos lieka norams, fantazijai ir improvizacijoms. Nėra tikslo visko surežisuoti, jaunieji atsikrato vestuvinio streso (nes už viską atsakinga planuotoja 🙂 Nebėra rėmų turėti tobulą dieną su tobulais žmonėmis, o grįžtama prie žmogiškumo, atsipalaidavimo ir tiesiog naujų įspūdžių ragavimo. Jaunosios gali nebeimti vestuvių puokštės, nusimesti 12cm aukštakulnius, o jaunasis nebūtinai dėvės kostiumą. Nebekreipiama dėmesio į ką pasakys teta, dėdė ar draugai. Noras išreikšti save ir būti savimi.

Emocijos! Mažiau yra daugiau

Italija iš savęs jausminga ir romantiška, vietos fotosesijoms tinka, kur bepasisuksi, todėl nuotraukos atrodo, kaip iš žurnalų viršelių, o pačių italų draugiškumas ir emocijas sukuria dar didesnę šventišką nuotaiką. Jaunieji būtent labiausiai prisimena žmonių šilumą, o ne dekoracijas. Trumpinama ir vestuvių fotosesija, iš fotografų norima daugiau fotoreportažo ir akimirkų gaudymo, o ne pozavimo. Todėl, manau, įkvepiančios vestuvės Italijoje tapo alternatyva didelėms vestuvėms Lietuvoje, o jaunųjų svajonė įgyvendinti savo meilės pabėgimą yra lengvai įgyvendinama.

Biudžetai nuo minimalių iki didelių

Žinau vieną, kai jaunieji susimoka visas išlaidas, pakartoja, kad nesigaili nei vieno išleisto euro. O tai ką gavo Italijoje, nebūtų gavę už tą pačią kainą Lietuvoje. Daugelis, būtent kreipiasi, nes nenori mokėti kosminių kainų Lietuvoje, gal tiksliau, nejaučia kokybės ir kainos normalaus santykio, ypač po euro įvedimo. Vestuvių nori visi. Todėl dar daugiau idėjų reikės sugalvoti vestuvėms su nedideliu biudžetu. Nebėra tikslo turėti prabangą visur. Dieninė vestuvių dalis gali vykti prašmatnioje vietoje su aperityvu 5* restorane, o vakarienė pizza party stiliumi su kokteiliais prie baseino. Svarbiausia pačių jaunųjų norai ir prioritetų išskirstymas. Manau, kad vestuvės Italijoje ir Lietuvoje kainuoja tiek, koks yra jūsų nustatytas leistinas biudžetas.
Norite svečius pasitikti linksmai ir nuotaikingai, kas gali būti geriau nei pizza party svečių sutikimo vakarėliui ir apšilimui Italijoje? O dar jeigu pizza kepama krosnyje, kuri atvaìiuoja ant trijų bitutės ratų.

Norite svečius pasitikti linksmai ir nuotaikingai, kas gali būti geriau nei pizza party svečių sutikimo vakarėliui ir apšilimui Italijoje? O dar jeigu pizza kepama krosnyje, kuri atvaìiuoja ant trijų bitutės ratų.

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?