Atsiliepimai

Interviu apie Bažnytinę santuoką Amalfi Katedroje

,

kategorijos + Paieška

Kokia buvo jūsų vestuvių vizija ir kas lėmė jūsų pasirinkimą vestuves švęsti būtent Amalfi pakrantėje, Italijoje?

Rūta

Visuomet svajojome apie jaukią vestuvių šventę tik artimiausių ir brangiausių žmonių rate. Nenorėjome streso, ilgo planavimo, išlaidų ir pastangų, kurių būtų pareikalavusios didelės vestuvės Lietuvoje. Taip pat ten jos nebūtų buvusios labai šventiškos ir įsmintinos, todėl pradėjome ieškoti vestuvių užsienyje ir taip pabėgti nuo kasdienybės. Italija mus visuomet žavėjo savo gamta, teigiama atmosfera, bei žmonių šiluma ir svetingumu. Apsvarstę kelis variantus, nusprendėme, kad Italijoje esantis Amalfi miestas bus idealus variantas mūsų vestuvėms. Amalfi pakrantė garantavo saulę, kalnus, nuostabius vaizdus, skanų maistą, bei romantiką. Turėjome galimybę organizuoti bažnytinę santuoką, į kurią mūsų sutuokti atvyko lietuvis kunigas. Svarbu, buvo ir tai, kad Amalfi pakrantė lengvai pasiekiama iš Lietuvos ir Jungtinės Karalystės, kur mes gyvename.

Jonas

Norėjom jaukios vestuvių šventės šeimai, o ne didelės storos lietuviškos šventės. Italiją pasirinkom dėl galimybės susituokti bažnyčioje ir tuo pačiu sudaryti galiojančią civilnę santuoką. Amalfi pakrantė realybėje pritrenkė savo vaizdais. Super oras, atmosfera ir labai graži gamta.

Ar lūkesčiai atitiko realybę? Dėl ko labiausiai nerimavote ir kaip galiausiai vertinate italų darbo stilių ir kokybę?

Rūta

Nuo pat pirmų minučių mūsų vestuvių šventė buvo tobula, viskas buvo tiesiog magiška. Visa diena buvo kupina nepaprastai daug gerų emocijų, šypsenų, džiaugsmo ašarų ir meilės. Nuostabiausia buvo tai, kad mes galėjome džiaugtis savo švente visu šimtu procentų, pamirštant stresą ir rūpesčius. Dovilė visuomet buvo šalia ir rūpinosi, kad viskas vyktų pagal planą. Planuojant vestuves nerimavau (kaip turbūt kiekviena nuotaka), kad viskas praeitų sklandžiai ir be nesusipratimų. Pradžioje buvo baugu pasitikėti visiškai nepažįstamu žmogumi, bet vestuvių planuotojos Dovilės užtikrintumas, nuoširdus bendravimas ir greiti atsakymai į visus kilusius klausimus visas baimes išsklaidė. Dėl italų darbo stiliaus buvau girdėjusi visokių nuomonių, bet nusprendžiau pasitikėti Dovile, kuri garantvo, kad žmonės, kuriuos ji rekomenduoja, dirba profesionaliai ir kokybiškai. Nei vieną akimirką neteko dėl to gailėtis, šventė pranoko mūsų lūkesčius. Nepaprastai malonūs viešbučio savininkai, kurie parūpino viską, ko reikėjo vestuvių pasiruošimui. Norėčiau išskirti lookmaker, kuri dirbo itin atsakingai, kruopščiai ir su Itališka charizma įnėšė daug šypsenų. Mano pasirinktas nuotakos įvaizdis – šukuosena ir makiažas – buvo tokia, apie kokią visada svajojau!

Jonas

Visi lūkesčiai buvo daugiau nei patenkinti. Iš pradžių atrodė keista organizuoti vestuves per atstumą, bet laikui bėgant viskas pasidarė aišku. Lietuviškas būdas yra viską suorganizuoti prieš metus ir po to laukti. O čia viskas buvo planuojama itališkai, neskubant, nelekiant akis išdegus, o ramiai ir palaipsniui. Iš pradžių gal tai gąsdina, bet prie to pripranti ir matai, kad kokybė labai aukšta. Patarčiau praleisti atostogas Italijoje, kad susipažinti su tuo itališku gyvenimo ritmu, nes jo tikrai neišeina aprašyti.

Ar sunku planuoti vestuves per atstumą, kur nesate buvę? Kiek užtruko dokumentų tvarkymas?

Rūta

Asmeniškai man buvo sunku tik dėl kitų žmonių reakcijos ir požiūrio, kai pasakydavau, kad vestuvės bus vietoje, kurioje niekad nesam buvę nei aš, nei mano antroji pusė. Tai sukėlė nepagrįstų baimių ir netikrumo. Iš tikrųjų planavimas per atstumą sekėsi pakankamai lengvai, nes Dovilė puikiai žinojo kiekvieną niuansą, kadangi jau ne kartą buvo planavusi vestuves Amalfyje. Kiek sunkiau buvo su dokumentais, kadangi vestuvės buvo bažnyčioje, jų reikėjo visai nemažai, bet viską pavyko susitvarkyti laiku. Vestuvių planuotoja Dovilė visuomet pagelbėdavo ir atsakydavo į visus klausimus labai greitai. Su dokumentų pasiruošimu bažnytinei santuokai užtrukome apie du mėnesius.

Jonas

Sunku per atstumą įsivaizduoti kaip atrodys vestuvės, bet paskaičius atsiliepimus iš jaunųjų apie jų įvykusias vestuves Italijoje ir pašnekėjus su vestuvių planuotoja viskas iškart pasidarė aiškiau. Svarbiausia, manau, pasitikėti vestuvių planuotoja, nes ji tikrai žino viską ir turi aiškų ir konkretų įsivaizdavimą kaip galima išpildyti mūsų norus. Su dokumentų tvarkymu užtrukom apie porą mėnesių, nes reikėjo gauti papildomus sutvirtinimo sakramento dokumentus Lietuvoje, po to kreiptis į Londono lietuvių kunigą. Gal tai buvo retesnis variantas, nes mes negyvename Lietuvoje, gal kitiems būtų kitokia situacija.

Kas labiausiai įsiminė jūsų vestuvių dieną Amalfi pakrantėje?

Rūta

Vestuvių diena buvo pilna nuostabių akimirkų. Jaukus pasiruošimas prieš ceremontiją, kai visos moterys susirinkom kartu ir trys stilistės visą rytą mus puošė. Labai smagiai praleidome laiką ir pavyko sumažinti jaudulį prieš ceremoniją. Įsiminė ir visų Amalfyje esančių žmonių ir turistų reakcijos, atrodė, kad visi aplinkui švenčia ir džiaugiasi kartu su mumis. Jausmas buvo neapsakomas, vien tik geros emocijos, palinkėjimai ir šypsenos. Nemanau, kad Lietuvoje ar kurioj kitoj šaly būtume galėję to sulaukti. Po bažnytinės ceremonijos, mūsų laukė trumpas itališkas aperityvas užkandžiai, o paskui pasidžiaugę saule, jūra ir nuostabiais vaizdais plaukiojant jachta palei visą Amalfi pakrantę, važiavom jaunųjų fotosesijai į villa Ruffolo sodus Ravelo mieste, o paskui į vakarienės vietą, kuri buvo neapsakomo grožio! Visi svečiai ir mes buvom sužavėti aplinka. Apskritai kiekviena detalė buvo apgalvota: stalo papuošimas, maistas ir jo patiekimas, gyvo garso grupė… Viskas tobula ir labai itališka.

Jonas

Visa diena buvo nepamirštama, atmosfera, vaizdai, žmonės. Manau, jokioje kitoje šalyje nebūtų taip pavykę.

Ką patartumėte ar palinkėtumėte kitoms jaunųjų poroms, galvojančioms apie vestuves Italijoje, Amalfi?

Rūta

Nebijokite svajoti apie savo tobulas vestuves, nepasiduokit aplinkinių įtakai ir neigiamam požiūriui dėl vestuvių užsienyje. Pasitikėkite Dovile, ji apgalvoja kiekvieną smulkmeną ir pasirūpina, kad viskas vyktų be streso ir sklandžiai. Amalfi pakrantė turi viską, ko reika nuostabiai ir romantiškai šventei. Jei jūsų vizija būtent tokia, drąsiai rinkitės šią nuostabią vietą savo vestuvių šventei Italijoje.

Jonas

Klausyti vestuvių planuojotos, nebijoti klausti ir nesijaudinti, jei atrodys, kad beveik nebeliko laiko iki vestuvių, nes taip tikrai nėra. Dovilė  puikiai išmano savo darbą, suderinalietuvišką ir itališką planavimo stilių, žino, kas suteiks šventei iškirtinumo ir kas būtent tiks.

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?