Patarimai

Bažnytinė, civilinė ar simbolinė santuoka?

zavingos vestuves italijoje, stilingas vakarelis italijoje

kategorijos + Paieška

Visiems Europos Sąjungos piliečiams, tuokiantis Italijoje, susitvarkius reikalingus dokumentus, savo gyvenamosios vietos metrikacijos skyriuje, nėra jokių kliūčių įregistruoti galiojančią civilinę ar bažnytinę santuoką. Tik mitas, kad dokumentų tvarkymas, tai sudėtingas ir laiko reikalaujantis procesas. Išties nėra ko bijoti. Mano konsultacijų ir kontaktų dėka viskas bus lengva ir greita. Civilinės santuokos dokumentams susitvarkyti užteks kelių savaičių, o bažnytinei apie šešių mėnesių. Aš rekomenduočiau pasirinkti tikrą santuoką, o ne simbolinę, taip visą gyvenimą atsiminsite pirmąjį ir tikrąjį TAIP.

Bažnytinė santuoka

Taip, tikrai taip bažnytinė santuoka Lietuvos piliečiams Italijoje galima! Dokumentus Jums sutvarkys jūsų parapijos kunigas Lietuvoje. Reikės išklausyti ir sužadėtinių kursus. Visų dokumentų parengimas ir pasiruošimas užtrunka apie šešis mėnesius. Su kunigais Italijoje bendrauju aš, jums tuo rūpintis nereikia ir atvykti kelias dienas prieš vestuves. Italijoje nevisur noriai tuokia užsieniečius bažnyčioje, kai kur reikalauja, kad būtų susituokę civiliškai. Pavyzdys, Kapri saloje užsieniečių netuokia bažnyčioje, o Venecijos San Marco katedroje tuokia, jeigu esate susituokę civiline santuoka. Aš dažniausiai bažnytines santuokas organizuoju Amalfi pakrantėje, Toskanos regione ir Romoje. Yra galimybė mišioms pasikviesti lietuvį kunigą.

Civilinė santuoka

Italijoje civilinė santuoka sudaroma pasirinkto miesto savivaldybėje. Jus tuokia savivaldybės darbuotojas italų kalba, o aš verčiu į lietuvių. Ceremonija nėra „sausa”, italai mėgsta pašnekėti, o ypač – apie meilę. Dažniausiai Italijos miestų savivaldybės yra įsikūrusios reto grožio istoriniuose pastatuose. Galima pasirinkti iš kelių variantų  ceremonijų salę ar gražius istorinius vidinius kiemelius. Taip pat leidžiama tuoktis istorinėse vilose, įspūdinguose parkuose ar tiesiog gamtoje, prie jūros ar ant jūros kranto. Susituokę gaunate oficialius santuoką patvirtinančius dokumentus, galiojančius Lietuvoje. Italijoje moterys lieka su savo pavarde, o užsieniečiams galioja jų valstybės taisyklės. Apskaitant įvykusią santuoką užsienyje, jeigu esate Lietuvos pilietė, Lietuva taikys savo taisykles ir deja, mano mielosios, tikrai negalėsite turėti savo vyro pavardės su vyriška galūne.

vestuves toskanoje, vestuves italijoje, rustic stilius vestuvese

Simbolinė santuoka

Simbolinė santuoka Italijoje galima visur, profesionalūs aktoriai ar ceremonijų vedėjai gali suvaidinti civilinės santuokos ceremoniją ar imituoti „bažnytinę santuoką“, t.y. jaunųjų palaiminimą ne bažnyčioje. Taip pat galima daryti ceremoniją pagal jūsų norus, su įžadu skaitymu. Nereikia tvarkytis jokių dokumentų. Prisiminimui gausite gražų lapą, kuris teisinių pasekmių neturės. Dažniausiai simbolinė ceremonija vyksta viešbučių ar privačių vilų terasose, laiką galima derinti pagal jūsų norus.

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?