Patarimai

Bažnytinė, civilinė ar simbolinė santuoka?

baznytine santuoka italijoje, vestuves uzsienyje

kategorijos + Paieška

Visiems Europos Sąjungos piliečiams, susitvarkius reikalingus dokumentus, savo gyvenamosios vietos metrikacijos skyriuje, nėra jokių kliūčių įregistruoti galiojančią civilinę ar bažnytinę santuoką Italijoje. Mitas, kad dokumentų tvarkymas yra sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis procesas. Jums nėra ko bijoti, nes mano konsultacijų ir kontaktų dėka viskas vyks lengvai, bei greitai. Civilinės santuokos dokumentams susitvarkyti užteks kelių savaičių, o bažnytinei prireiks apie šešių mėnesių. Nenorintiems tvarkytis dokumentų, bet svajojantiems apie nepamirštamą vestuvių vakarėlį Italijoje, organizuojame simbolinę santuoką. Viskas tam, kad Jūsų itališkas SI, būtų toks, kurį prisiminsite visą gyvenimą!

Bažnytinė santuoka

Taip, tikrai taip, bažnytinė santuoka Lietuvos piliečiams Italijoje galima! Dokumentus Jums sutvarkys jūsų parapijos kunigas Lietuvoje. Reikės išklausyti ir sužadėtinių kursus. Visų dokumentų parengimas ir pasiruošimas užtrunka apie keturis mėnesius. Su kunigais Italijoje bendrauju aš, Jums tuo rūpintis nereikia, užtenka atvykti kelias dienas prieš vestuves. Italijoje nevisur noriai tuokia užsieniečius bažnyčioje, kai kur reikalauja, kad būtumėte jau susituokę civiliškai. Pavyzdys, Kapri saloje užsieniečių netuokia bažnyčioje, o Venecijos San Marco katedroje tuokia, jeigu esate susituokę civiline santuoka. Aš dažniausiai bažnytines santuokas organizuoju Amalfi pakrantėje, Toskanos regione ir Romoje. Yra galimybė mišioms pasikviesti lietuvį kunigą ir visą ceremoniją turėti lietuvių kalba.

Civilinė santuoka

Italijoje civilinė santuoka sudaroma pasirinkto miesto savivaldybėje. Jus tuokia savivaldybės darbuotojas, ceremonija vyksta italų kalba, o aš verčiu į – lietuvių. Ceremonija nėra „sausa”, italai mėgsta pašnekėti, o ypač – apie meilę. Dažniausiai Italijos miestų savivaldybės yra įsikūrusios reto grožio istoriniuose pastatuose. Galima pasirinkti iš kelių variantų, ceremonijų salę ar gražius istorinius vidinius kiemelius. Taip pat leidžiama tuoktis istorinėse vilose, įspūdinguose parkuose ar tiesiog gamtoje, prie jūros ar ant jūros kranto. Priklauso nuo kiekvieno regiono ir savivaldybės. Susituokę gaunate oficialius santuoką patvirtinančius dokumentus, galiojančius Lietuvoje. Italijoje moterys lieka su savo pavarde, o užsieniečiams galioja jų valstybės taisyklės. Apskaitant įvykusią santuoką užsienyje, jeigu esate Lietuvos pilietė, Lietuva taikys savo taisykles ir deja, mano mielosios, tikrai negalėsite turėti savo vyro pavardės su vyriška galūne.

Simbolinė santuoka

Simbolinė santuoka Italijoje galima visur, profesionalūs aktoriai ar ceremonijų vedėjai gali suvaidinti ar imituoti civilinės santuokos ceremoniją arba sukurti tik Jums skirtą ceremoniją, pagal jūsų norus, su pasirinktų įžadu skaitymu ar artimiausių žmonių pasisakymais. Tokiu atveju nereikia tvarkytis jokių dokumentų is Lietuvos. Prisiminimui gausite įžadų ir priesaikos liudijimą, kuris teisinių pasekmių neturės. Dažniausiai simbolinė ceremonija vyksta viešbučių ar vilų terasose, privačiose rezidencijose su itin gražiais atsiveriančiais vaizdais. Ceremonijos laiką galima derinti pagal jūsų pageidavimus, o ne savivaldybės nurodomą darbo laiką. Tai šiuo metu itin populiarus ceremonijos tipas, tinkantis didelėms vestuvėms, kai svečiai susirenka iš viso pasaulio ir perdaug logistikos vestuvių dieną tik keltų papildomą stresą.

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?