Italija

Itališkas filmas vakarui

kategorijos + Paieška

“I am LOVE”.

Gurmaniška palaima, verta pirštų apsilaižymo

Aukštakulnių kaukšėjimas, aliejaus pylimas, grietinėlės purškimas, knygos puslapių skleidimas, užuolaidos traukimas, spintelių varstymas, vyno pylimo garsas, lietus baseine ir ant kapinių paminklų, balandis bažnyčioje… Begalės daug gražių dalykų šiame italų režisieriaus Luca Guadagnino filme „Aš esu meilė“ (Io sono L‘amore / I am Love, 2009 m.) buvo atskleista per detales ir taip stilingai, taip elegantiškai, kad net saldu žiūrėti – tai tikras itališko estetiškumo seansas. Filmas suskirstytas į tris miestus – Milano, Sanremo ir Londoną. Filme visada tvyro keista paslaptis, keistas trapumas ir žmonių likimo duženos už tų prabangių suknelių, papuošalų ir indų. Ši meilės istorija galėjo ir neprieiti atviros erotikos, nes erotika tiesiog skendėjo detalėse, durų varstymuose, žvilgsnyje, augalų lietime, maisto ruošoje ir staiga, kai pradės mylėtis sode, kaip perkūnija per tvankią vasaros dieną, bet scena neįprastai gražiai nufilmuota. Daug puikių aliuzijų, retų ir neįprastų raiškos priemonių, o svarbiausia, kad tiek aktoriams, tiek režisieriui pavyko perteikti jauseną, emociją, skonį. Istoriją gali papasakoti bet kas ir bet kokią, bet kartu išgyventi švelnumą, kartumą, saldumą, baimę, lietų, abejonę…

allroads (10)

Visi keliai veda į ROMĄ”.

Į Amžinąją Romą.

Paprastas ir lengvas filmas skirtas ramiam vakaro praleidimui, kai nesinori nieko perdaug galvoti, o tiesiog žiūrėti į gražius vaizdus ir gauti pliupsnį teigiamų emocijų. Mama, aktorė Sarah Jessica Parker, su savo paaugle dukra leidžiasi į kelionę Italijoje, mažą Toskanos kaimuką. Vos atvykusi, susiduria su vienišu ir vis dar su motina gyvenančiu išvaizdžiu italu. Taip jau nutinka, kad dukra ir slapta nuo sūnaus susituokti norinti aštuoniasdešimtmetė pavogia mašiną ir leidžiasi link Romos. Jiems įkandin lekia jų ieškoti ir pagrindiniai filmo herojai. Dvi absoliučiai skirtingos poros ima leisti kartu laiką ir pradeda viens kitą pažinti, taip užsimezga daug komiškų situacijų. Visas veiksmas vyksta Italijoje, daug vaizdų nufilmuota amžinajame Romos mieste, o pamatyti Romą, juk visada gera idėja;)

“Po TOSKANOS saule”.

Kur dar gali būti geriau?

Gyvenimas siūlo tūkstančius galimybių. Viskas, ką turite padaryti, – pasinaudoti viena jų… Frances Mayes – žinomos poetės, gurmaniškų receptų autorės ir kelionių rašytojos – gyvenimas kupinas iššūkių. Sužavėta stulbinančio Italijos grožio, čia gyvenančių žmonių šilumos, moteris ryžtasi įsigyti namą ir visam laikui pasilikti įspūdingo grožio Toskanoje. Galbūt netikėtas sprendimas – jos galimybė pakeisti gyvenimą? Namo restauravimas, gėlių, alyvmedžių ir vynuogynų sodinimas, Italijos kultūros klodų tyrinėjimas, naujų patiekalų gaminimas – visi šie džiaugsmai susilieja į vieną stiprų pasitenkinimo jausmą. Netrukus Frances įgyja naujų draugų ir pradeda gyvenimą, kupiną juoko, netikėtumų ir, žinoma, meilės… Šiame filme ne tik pakeliausite po Toskanos regioną, bet meilė nuves ir į Amalfio pakrantę.

“Valgyk. Melskis ir Mylėk”.

Ir viską daryk Italijoje!!!

Moteris, turinti sėkmingą karjerą ir svajonių vyrą, netrukus ima suvokti, jog jos gyvenime kažko trūksta. Vidinė tuštuma pastūmėja moterį keisti gyvenimą ir ji, metusi saugų gyvenimą, išsiruošia į metus truksiančią kelionę aplink pasaulį… Labai gražiai ir įdomiai atspindėtas Romos gyvenimas, ir nors Italijoj ne tik valgoma, bet ir karštai mylima ir mylimasi, herojė keliavo per pasaulį, nors tieisog galėjo apsistoti Romoje, bet filmas vistiek vertas dėmesio.

“The TOURIST”.

Meilė ir aistra Venecijoje

Myliu Veneciją, o aktorė A.Jolie irgi viena mano mėgstamiausių. Todėl vien dėl to man buvo privalu pamatyti šį filmą. Filmas gan įdomus, visai įtraukia į veiksmą, ypatingai įdomu žiūrėti ir žinoti, kokiose vietose viskas buvo filmuota. Johny Depp atvyksta į Veneciją kaip amerikietis turistas, o traukiny jis sutinka gražuolę Elisę, kurią, kaip žiūrovai jau bus ,,supažindinti” nuo pradžių, seka policija, jos vaidmenį atlieka Angelina Jolie, kuri atrodo, kaip itin fatališka ir gundanti moteris, kurios kerams ir negalėjo atsispirti slaptojo agento ir vagišiaus vaidmenį atlikęs Johnny Deppas. Visas veiksmas vyksta įspūdingoje Venecijoje, jos prašmatniausiuose ir prabangiausiuose viešbučiuose, todėl paganyti akis, jei ne dėl filmo siužeto, tai dėl gražių vietų ir aktorių, bent jau A. Jolie aprangos labai net verta. O jauniesiems planuojantiems vestuves Venecijoje, idėjų neįprastai fotosesijai pasisemti tikrai bus.

“To ROME with LOVE”.

Su meile į Romą.

Nuotakingas ir kaip visada savitas W. Allen filmas, kurio veiksmas vyksta Romoje. Lengvai ir neperdaug pasijuokiant iš italų ir jų nesikeičiančių tradicijų, gražiausio pasaulio miesto Romos fone. Roma – amžinas miestas, pulsuojantis gyvenimu. Kiekviename kampe, gatvėje, name dedasi neįtikėtini dalykai, kuriasi istorija, istorija žmonių ir jų tarpusavio santykių. Keturios poros, kurios arba gyvena, arba atvyksta atostogų į šį kerintį miestą, tarpusavyje turi tiek bendro, o kartu tiek daug skirtumų, jog stebėti iš šono į jų gyvenimo peripetijas yra vienas didelis malonumas. Kelios istorijos, kuriose ryškiais spinduliais švyti į Italijos sostinę atvažiavusi amerikiečių pora susipažinti su savo dukters išrinktuoju bei jo šeima, kilnios širdies prostitutė, jaunojo architekto naujos meilės atradimas susipažinus su savo merginos drauge, eilinio ofiso planktono svajonė tapti įžymiu ir tai tik labai maža dalis to, kas vyksta Romoje. Filme tobulai parodytas amžinasis miestas, Roma pateikiama taip subtiliai, gracingai, spalvotai, jog po peržiūros gali kilti mintis nukeliauti būtent ten.

daugiau itališkų filmų https://mubi.com/lists/50-greatest-italian-films

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?