Italija

Rugpūčio 15ąją nevažiuokit į Italiją

kategorijos + Paieška

Nepabuvę šią savaitę Italijoje nesuprasite… Aš pati šią atostogų karštinę ir chaosą supratau, tik po kelių metų gyvenimo Italijoje. Pirmais gyvenimo Romoje metais iš anksto žinojau, kad tą rugpjūčio savaitę, ofisas bus uždarytas. Turėjo atkeliauti manęs apankyti draugės iš Lietuvos, todėl suplanavau kelionę prie jūros. Kai bendradarbiai paklausė, kur vyksime, atsakiau: į Kapri salą!!! Sakė tu beprotė, it. pazza. Tada man tai rodės tobulas atostogų planas. Dabar suprantu, ką jie turėjo mintyse ir tą pačią frazę ištarčiau ir kitiems. Rezultatas, atsotogos, kai eilėse prastovi daugiau negu pakeliauji ir išleidi kosmosą. Kitais metais teko vykti atostogų į Siciliją ir tai buvo viena nepamirštamiausių Ferragosto – vakarėlis ant jūros kranto su putomis ir didžiuliais fejerverkais vidurnaktį. Ech… Kažkas nerealaus!

Putų vakarėlis ant jūros kranto Sicilijoje.

Sunku, aprašyti, kas būtent vyksta apie šią datą. Pradėkime, kad Italija yra tradicijų šalis su per amžius nusistovėjusiomis taisyklėmis. Viena iš jų italų atostogos rugpjūtį it. „vacanze italiane“, prasidedanti su kilometrinėmis eilėmis ir eismo kamščiais autostradoje. Kodėl taip susiklostė, kad visi italai rugpjūtį vyksta atostogų ir miestai tiesiog ištuštėja? Atsakymas paprastas tai FERRAGOSTO!!! Karščiausias rugpjūčio 15 dienos taškas. Istoriškai ši šventė simbolizuoja žemės ūkio darbų užbaigimą ir truputėlį poilsio. Šią šventę įrašė į kalendorių imperatorius Augustas 18 m. pr. Kristų. Ferragosto = Feriae Augusti = rugpjūčio poilsis. Vėliau, rugpjūtį buvo uždaromi fabrikai ir gamyklos, todėl ir jų darbuotojai skubėdavo pabėgti iš miesto. Visa masė žmonių pajudėdavo atostogauti vienu metu, taip kad užsikemša autostrados ir net įspėjimai kiekvienais metais išvykti keliomis dienomis vėliau, ankščiau arba naktį nepadeda. Arba tiesiog pradėti atostogauti liepą, juk pusę gamyklų jau uždaryti apskritai… Bet įpročius keisti sunku.

atostogos, italai, italija, keliones italijoje

Italai tikrai šventes švęsti moka

Retas italas, kuris ieško kelionių užsienyje, o kam? Italija tokia graži: klimatas geras, maistas puikus, jūra kristalinė aplink. Nemėgstantiems karščio – kalnai, kuriuose galima įkvėpti gryno oro. Viso to rezultatas rugpjūčio mėnesį viešbučių kainos kosminės. Jų savininkai yra patenkinti, nes šią savaitę, gali teigti, kad visos vietos užsakytos, ar krizė ar ne. Šiandien man yra iš tų dienų metuose, kai geriau nekelti kojos iš namų, nes žmonių būna pilna, laukti maisto reikia labai ilgai, didelis triukšmas ir žinoma pasikartosiu trigubai išpūstos kainos, pvz. užmačiau netyčia, kad palapinę kempinge nuomuoja už 70eur parai!!! Nes gi Ferragosto!!! Likau nesupratus… Dažniausias klausimas pasitaikantis šiomis dienomis yra: “Kuriame restorane pietausite per Ferragosto?” Restoranuose suprastėjusi maisto kokybė ir prailgėjęs aptarnavimo laikas. Staliukai užsakyti pietums ar vakarienei prasideda prieš kelis mėnesius!!! Manau, ši šventė pagal svarbumą gali eiti po Kalėdų ir prieš Velykas. Tai nacionalinės svarbos šventė Italijoje.

atostogos, keliones italijoje, italija, keliones

Įrodymai, kad neperdedu…

Ferragosto, religiškai, tai Šv. Mergelės paėmimo į dangų šventė. Italijoje kiekvienas mažas miestelis ir taip turi šventę skirtą jų madonai, globojančiai jų miestą, turinčiai savą istoriją ir legendą. Todėl Ferragosto dieną, nei vienam, net ir labiausiai tikinčiam italui, ji neprimena nieko iš religijos. Ši data žymi antrosios rugpjūčio pusės atostogas, kai daugelis italų išskuba į pajūrį ar užmiestį. Niekada nepatariu važiuoti į Italiją šį mėnesį. Užsidaro ir dalis parduotuvėlių bei restoranų, ypač mažesniuose miesteliuose, nors didesni turistų traukos centrai paprastai būna atidaryti ir šiuo vasaros metu, bet aplink matysite vien turistus, nepajusite miesto auros, be jos tikrųjų gyventojų. Tai turbūt vienintelė savaitė metuose, kai man nepatinka Roma, nes joje lieka tik turistai, pamatyti italus tampa retenybė.

Gal prie jūros?

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?