Amalfi miestas ir jo žymioji Katedra

Amalfi miestas buvo įtakingas, prekybą Viduržemio jūroje kontroliavęs uostamiestis. Miesto vardu praminta visa įspūdingoji Amalfi pakrantė, it. Costiera Amalfitana. Tai miestas, kuris turi ilgą istoriją ir išlaikė savo tradicijas. Tai viena iš keturių stipriausių viduramžių laikų jūrinių respublikų kartu su Venecija, Piza ir Genuja. Kartu madingas kurortas, itin mėgiamas turistų iš viso pasaulio. Tai Amalfi pakrantės perliukas, kurio pagrindinėje aikštėje įspūdingi laiptai, vedantys į žymiąją Amalfi katedrą, it. Duomo di Amalfi. Prie laiptų sukasi viso miesto gyvenimas ir plūsta turistų minio. Čia verda Amalfi pakrantės gyvenimas! O aplink bažnyčią esantys tuneliai veda į skirtingas miesto vietas. Beje, čia organizuoju ir bažnytinę santuoką! Lipant didingais laiptais jauniesiems skamba plojimai ir sveikinimai turistų iš viso pasaulio. Nenustebkite instagram radę ir savo vestuvių nuotrauką.

Išilgai Amalfi miestą eina pagrindinė gatvė. Daug įvairių mažų parduotuvėlių, kuriose galite nusipirkti Amalfi pakrantės suvenyrų. Dauguma jų pakrantės citrinų gaminiai: muiliukai, citrinų likeris it. limoncello, citrininiai saldainiai, kremai. Gausu keramikos dirbinių, su įspūdingais piešiniais. Taip pat kokybiško lino ir medvilnės drabužiai paplūdimiui. Gausu restoranėlių, kuriuose galite paskanauti pietų Italijos virtuvės – jūros gėrybių ir žuvies patiekalų, bei tikrojo it. mozzarella di bufala sūrio. Yra nemažas paplūdimys, tiek mokamas su gultais ir skėčiais, tiek nemokamas. Čia galite pailsėti, grįžę po kelionių ir svarbiausia, pajausti vietinių gyventojų ritmą. Nusipirkite šviežiai spaustų Amalfi pakrantės citrinų sulčių ar citrinų šerbeto, prisėskite ant Amalfi katedros laiptų ir tiesiog pajuskite aplinką, stebėkite žmones iš viso pasaulio. 

prabangios keliones, keliones jachta, jachtos nuoma
Amalfi pakrantėje galite išsinuomuoti tiek mažų katerių, kuriems nereikia teisių, tiek prabangias jachtas su kapitonu ir įgula vienai dienai, dviems ar savaitei.

Kaip keliauti Amalfi pakrantėje?

Geriausia tai nuosava jachta. Cha cha chi. Pasvajoti, juk galima?:) Amalfi strategiškai patogi vieta, keliauti ir aplankyti likusius pakrantės miestelius.  Iš jūrų uosto galite keliauti į Positano, Sorento, Kapri salą arba Salerno traukinių stotį. Jūrų transportas gerai išvystytas, todėl keltais daug greičiau ir lengviau pasieksite norimas vietas, nei mašina. (it. Travelmar tvarkaraščiai ir bilietų kainos https://www.travelmar.it/it/orari) Jeigu nusprendėte atvykti mašina, nesiskųskite dėl eismo kamščių. Juk, pagalvokite, ramiai ir gražiai sau gyveno žmonės, su asiliukų pagalba atlikdavo visus darbus, pravažiuodavo karts nuo karto mašinos. Kol vieną dieną pradėjo plūsti turistų srautai iš viso pasaulio, keliais, kurie tikrai nebuvo pritaikyti atlaikyti tokį didelį kiekį turistų, o ypač nemokančių vairuoti pakrantėje. Čia eismas turi savas taisykles, vietiniai autobusų vairuotojai praleidžia lengvąsias mašinas, taip stengdamiesi nesudaryti ilgų eilių po savęs. Nevisada užtenka ir viešojo transporto (it. SitaBus tvarkaraščiai, dažniausiai nebūna labai jau tikslūs https://www.sitasudtrasporti.it/orari/campania/amalfi). Mašinomis ypatingai sunku rasti laisvą parkavimo vietą aikštelę, kuri dažniausiai būna prieš įvažiavimą į miestą ir sezono metu užimta būna net pirmadienio rytą (it. Luna Rossa, kainos https://www.comune.amalfi.sa.it/materiali/1778.pdf).

Valgyti su vaizdu į Amalfi katedrą vienas malonumas. Fratelli Pansa bistro rekomenduoju

Kur skaniai pavalgyti Amalfi mieste?

Restoranas SENSI

https://sensiamalfi.it

ADRESAS: Via Pietro Comite 4, 84011 Amalfi

Mano mėgiamiausias restoranas pačiam Amalfi mieste. Graži moderni ir rami aplinka, įspūdingas vaizdas iš terasos. Ir nuostabi šefo Alessandro virtuvė. Sensi restoranas, tai tradicinės ir modernios virtuvės mišinys. Meniu 5 patiekalų pasirinktinai nuo 80eur, atskiri patiekalai 14-35eur. Daugiau apie šį restoraną mano straipsnyje „Degustuojant jūrinius šparagus“

Restoranas STELLA MARIS

www.stella-maris.it

ADRESAS: Corso delle Repubbliche Marinare 2, 84011 Amalfi SA

Marina Grande, ant jūros kranto, labai skanūs šviežios žuvies patiekalai, kainos 12-28eur patiekalas, nėra degustacinių meniu, bet ir pietų metu galite valgyti picą. Asmeniškai man skaniausias pakrantėje Lemon Spritz, nes įdeda citrinų granitos, bet deja, ir brangiausias. Prieš vakarienę galima užsukti ir aperitivo.

Restoranas LOCANDA DEL MARINAIO

http://www.locandadelmarinaio.it/

ADRESAS: Via Lorenzo d’Amalfi 20, 84011 Amalfi 

Locanda del Marinaio, turistinis meniu – 3 patiekalai (pasirinktinai iš 9) tik 20,00eur! Kaip Amalfi pakrantėje labai gera kaina už kokybiškus patiekalus.

Skanėstai pas ANDREA PANSA

https://www.pasticceriapansa.it/

ADRESAS: Piazza Duomo 40, 84011 Amalfi.

Tai yra seniausi saldumynų gamintojai Amalfi mieste. Jų gaminiai žinomi visoje Italijoje, o konkursus konditerijos srityje laimi visame pasaulyje. Tiesiog privalu ir būtina užsukti, bei paskanauti jų gaminių. Žymiausias yra citrinų desertas it. delizia al limone. Mano mėgiamiausias yra pictacijų riešutų tortas it. torta al pistacchio. Aš nesu saldumynų megėja, bet būnant Amalfyje nevalgyti pas Pansa, būtų nuodėmė. Jeigu atsisėsite prie pagrindinėje gatvėje esančio staliuko paragauti saldumynų su kava, jums kainuos brangiau. Espresso – apie 8eur, nors vieną kartą atostogaujant tikrai galima pasilepinti. Jeigu nenorite išlaidauti siūlau gerti prie baro, arba užsisakyti išsinešimui.

amalfi pakrantes, citrinos, citrinu turas, ka veikti amalfi pakranteje
Jeigu gyvenimas jums duos citrinų, darykite su jomis ką tik panorėję, svarbiausia, tai būtų Amalfi pakrantės citrinos.

Autentiška citrinų granita SPORTA DELLA MARINA

ADRESAS: Piazza Duomo 2, 84011 Amalfi

Jeigu norite atsigaivinti ir paragauti, ne bet kokių, o būtent Amalfi citrinų, turinčių DOP žymą. turite prasukti pro šį barą. Čia viskas daroma iš citrinų: šviežiai spaustos citrinų sultys, granita, ledai. Išties pajusite tikros citrinos skonį, kuris jūsų gomuryje liks labai ilgai.

Kokteilių baras BLU SIRENA

ADRESAS: Corso delle Repubbliche Marinare 21, 84011 Amalfi

Įdomūs, naujame stiliuje pateikiami kokteiliai, turbūt vienintelis bent kiek modernus baras dirbantis ilgiausiai tai yra turbūt iki 01:00. Ieškantiems ilgesnių linksmybių siūlyčiau keliauti į Positano miestą.

Kur gerai išsimiegoti Amalfi mieste?

Jeigu piniginė leidžia apie kainą negalvoti, toliau galite ir neskaityti ir iš booking rinktis, kas mieliausiai jūsų širdžiai. Amalfi pakrantė turi įspūdingo grožio viešbučius, su vaizdais, kurie atima žadą. Prabusti su tokiais vaizdais tikrai vaizdai išliks ilgam.

NH Hotel Convento Amalfi 5*Luxury

https://www.nh-collection.com/it/hotel/nh-collection-grand-hotel-convento-di-amalfi

ADRESAS: Via Annunziatella 46, 84011 Costiera Amalfitana

Vienas iš gražiausių, mano matytų viešbučių ir apskritai vienas įspūdingiausių visoje Amalfi pakrantėje. Įsikūręs buvusiame moterų vienuolyne, su žadą atimančiu vaizdu į visą Amalfi miestą. Turi savo autobusiuką, kuris kursuoja viešbutis – Amalfi miestas, itin patogu, nes kitaip kelionė taxi, kelis metrus kainuoja 20eur. Norintiems prabangos visos įmanomos paslaugos, bet teks papurtyti pinginę. Nakvynė 300-1500eur už naktį priklausomai nuo sezono.

Miramalfi Hotel 4*

http://www.miramalfi.it/it/

ADRESAS: Via Salvatore Quasimodo 3, 84011 Amalfi

Netoli Amalfi gražus keturių žvaigždučių viešbutis su baseinu ir vaizdinga panorama į Amalfi miestą. Nakvynė 150-500eur už naktį priklausomai nuo sezono.

Holidays Baia Amalfi 3*

http://www.holidaysbaiadamalfi.it/

ADRESAS: Via Matteo Camera 5, 84011 Amalfi

Turi apie 8 kamabrius, bet vieną kambariuką su didele terasą į visą Amalfi uostą, tik dušas nėra labai nauajs to kambario. Vienintelė bėda, kad randasi 3 aukšte, be lifto, o senoviniai laiptai gan aukštoki. Mėgstantiems sportuoti tinka. Beje, visai šalia miesto, beveik mieste, nereikia taxi, pasiekiama pėstute per 3minutes. Geriau rašyti tiesiogiai, norėdami užsisakyti. Kainos super geros 80-150eur už naktį priklausomai nuo sezono.

 

…nuolat pildoma…

@vestuvės italijoje 2017
Draudžiama Vestuvės Italijoje informaciją ir nuotraukas naudoti be sutikimo.
by Taika Ström