Idėjos

Tobulumas išėjo iš mados?

kategorijos + Paieška

Ilgai galvojau, kaip parašyti šį irašą, kad nesuprastumėte manęs klaidingai, bet… Perskaitėte tiksliai ir visiškai nebijau pasikartoti: JŪS NEBENORITE TO-BU-LU-MO savo vestuvėse! Paskutinius kelis metus stebiu labai ryškėjančią tendenciją, kaip jaunieji nebebijo ieškoti ir prašyti naujų emocijų, unikalių patirčių ir… nuotykių! Nieko nebegąsdina, kad kažkas įvyks ne laiku ar kas neaiškaus nutiks vestuvių dieną. Kartais susidaro įspūdis, kad to tiesiog laukiate, ypač, kai manęs vis paklausiate: “Kodėl čia viskas vyksta taip laiku?”;)

Norėčiau papasakoti epizodą iš šių metų vestuvių Venecijoje. Visai ne pagal planą, jaunoji ir jos pamergių svita su vietiniu videografu pereina Rialto tiltą ir atsiduria kitoje pusėje negu savivaldybė. Laiku neatvyksta į metrikacijos skyrių. Ankščiau turbūt daugelis būtų puolę į stresą, o dabar visi linksmai juokiasi. Gal lietuviai vyrai mažiau, visgi lietuvaitės gražios moterys, o italai aistringi vyrai… Juokauju. lietuviškų tradicijų vogti nuotaką Italijoje nėra. Taigi, vienoje kanalo pusėje linksma nuotakai ir damoms. Kitoje – savivaldybės darbuotojai, kuri sako: „Viskas gerai, Dovile, turim valandą iki sekančių vestuvių“. Nepraeina nei 10 minučių, kai pro venecijietiško murano stiklo vitražo langą matome, kaip visa svita dviem plaukimais kateriu perkeliama per Venecijos Didijį kanalą!” Nuotykis, ir dar koks, kurį visi prisimins su didžiausiu džiaugsmu! Realiai nuotykis toks, kad reikėtų, gal net surežisuoti kitą kartą šią situaciją.

vestuves kitaip, vestuves italijoje, vestuviu tendencijos 2020, tendecijos, vestuves uzsienyje

 

Kita istorija, kai mano pažįstamas virtuvės šefas, 2 Michelin žvaigždučių restorane, gamindamas vakarienę klientams, man pasakoja, kai tenka dirbti žmonėms, kurie gyvenime sau leidžia viską, dabar prašo paprastai – gero skonio. Trumpai tariant, žmonės vėl grįžta prie esmės – nori skanaus pomidoro, o ne pomidoro skonio molekulinių putų. Kaip ir vestuvių šventės vietos ir vestuvių meniu, nebebijoma prašyti kitokio formato šventės.  Vieni klientai iš Islandijos norėjo Romos mieste vestuvių su gamtos vaizdais, o ne kaip būtų įprasta terasa su Romos vaizdais į centrą iš aukštai.

Jūs atvykstate į Italiją atsipalaidavę ir pasiruošę savo vestuvių dienai, nes žinote, kad vestuvių nuotaika priklauso tik nuo jūsų. Nauji pojūčiai negali būti sukuriami sterilioje aplinkoje, todėl nebenorite visko surežisuoti. Primena, tą pasakojimą, kad šveicarai visada turėjo taiką ir išrado Gegutės laikrodį, o pas italus buvo karai, intrigos ir jie sukūrė Renesansą.

Apibendrinant, nebėra rėmų turėti tobulą dieną su tobulais žmonėmis, siekiama natūralių, žmogiškų emocijų, atsipalaidavimo ir tiesiog naujų įspūdžių ragavimo. Išnyksta baimė naujai, nepažintai vietai, nes atsiranda nauja erdvė nuotykiams, taip susikuriant įkvepiančią savo vestuvių dienos istoriją.

ITALIŠKOS

ISTORIJOS

Geidžiamiausios vestuvių vietos 

Jaunųjų Interviu

Itališkas meniu

VESTUVĖS DVIESE

PATARIMAI

Kaip sukurti SAVO svajonių vestuves?

Vestuvės užsienyje: kodėl ItAlijA GERIAUSIA?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje?