Jaunųjų interviu apie Vestuves užsienyje dviese

Kokia buvo jūsų vestuvių vizija ir kas lėmė jūsų pasirinkimą vestuves švęsti būtent Tivoli mieste, Italijoje?

Iveta: Visuomet maniau, kad savo vestuves švęsime Lietuvoje, kadangi visi giminės ir šeimos nariai ten gyvena. Kitokios minties niekada ir nebuvo, kol nebuvom susižadėję. Dainius kartą, nežinia, rimtai ar juokais, paminėjo, kad galėtume susituokti užsienyje, kaip tai padarė mano pusseserė. Ta mintis atrodė nepriimtina, net nesvarsčiau jos. Kai po sužadėtuvių pradėjom kalbėtis apie vestuves, prisiminiau Dainiaus siūlymą tuoktis užsienyje ir iškart pagalvojau apie Italiją. Dainius visada norėjo ten nuvykti, o man ta šalis atrodė tobula vestuvėms – dvelkianti elegancija, grožiu, rafinuotumu, nors prieš tai niekuomet nesilankiau čia! Kai Vestuvės Italijoje puslapyje pamačiau Tivoli mieste Villa d’Este fontanų parke darytas jaunųjų fotosesijos nuotraukas, iškart prieš akis iškilo mūsų vaizdas prie didingų fontanų. Tos vietos grožis mane taip sužavėjo,  supratau, kad čia yra tinkamiausia vieta mūsų vestuvėms, nes jūra visur mėlyna, o smėlis gelsvas, bet Tivoli miestas su fontanų parku yra unikalūs.

Dainius: Visad norėjau vestuvių Italijoje, nes ši šalis man patinka, dėl didžiulio istorinio paveldo. Visada pirmenybę teikiau architektūrai, o ne gulėjimui paplūdimyje, Ivetai pasiūlius Tivoli miestą, didžiulį įspūdį Villa d’Este fontanų parkas, todėl su džiaugsmu pritariau vestuvėms toje vietoje.

Ar lūkesčiai atitiko realybę? Dėl ko labiausiai nerimavote ir kaip galiausiai vertinate italų darbo stilių ir kokybę?

Iveta: Viskas buvo tiesiog magiška! Labai didelių lūkesčių net ir neturėjau, nes sprendimą tuoktis Italijoje priėmėm staiga, iki vestuvių likus vos dviem mėnesiams, o per tą laiką reikėjo pasirūpinti dokumentais, suknele ir t.t.  Galbūt daugiausia nerimo kėlė, kad nepažinojau nei fotografo, nei lookmaker, bet rezultatas buvo nepakartojamas. Jaudintis tikrai nevertėjo, nes Dovilė dirba su puikiais meistrais, kurie tikrai išmano savo darbą. Buvau skaičiusi, kad italai nepasižymi punktualumu, bet dėl to nerimo nebuvo, vestuvių dieną jaučiausi labai ramiai, o jaudulys pasijautė tik pradėjus puoštis, bet pamačius Dovilės ramybę ir draugišką šypseną, nerimas dingo.

Dainius: Lūkesčiai tikrai atitiko realybę. Labiausiai nerimavau dėl oro, nes tiek Lietuvoje, tiek Anglijoje oras nelepina, bet Italijos oro salygos buvo Perfetto, kaip pasakytų italai. Labai patiko italų atsidavimas mėgstamam darbui.

Su kokiais sunkumais susiduriama vestuves planuojant per atstumą? Ar kilo kokių nors problemų, nesusipratimų?

Iveta: Mano manymu, vienintelis sunkumas buvo dokumentų tvarkymas, nes negyvenam Lietuvoje, todėl buvo baisu, jog nespėsim per tokį trumpą laiką. Labai puiku, kad Dovilė atsiuntė sarašą reikalingų dokumentų, bei kaip ir kur juos gauti, kitu atveju nebūčiau žinojusi, nuo ko pradėti. Dokumentus gavau iškart per dvi dienas. Viskas buvo gan greitai, o iš Dovilės rekomenduoto vertėjo vertimus gavom dar greičiau, galiu nuoširdžiai pagirti.

Dainius: Didžiausias sunkumas buvo reikalingų dokumentų bei vertimų gavimas. Dokumentus gavau per dieną, problema buvo tik ta, kad norint dokumentus gauti greičiau, reikėjo grįžti į Lietuvą, nes tvarkyti per ambasadą būtų užtrukę ilgiau. Kitų problemų nebuvo jokių.

Kas labiausiai įsiminė vestuvių dieną? Ką patartumėte ar palinkėtumėte kitoms jaunųjų poroms, galvojančioms apie vestuves užsienyje?

Iveta: Viskas nuo A iki Z buvo įsimintina, vis dar dabar prisimenu su jauduliu vestuvių akimirkas. Žiūrint vestuvių nuotraukas, yra nemažai tokių kadrų, kurių net neatsimenu, kad būtų daręs fotografas. Čia tikriausiai tas jauduliukas vis dėl to padarė savo. Labiausiai įstrigo visiškai nepažįstami žmonės, tokie malonūs, kurie su nuoširdžia šypsena mus sveikino, sakė komplimentus. Tai buvo tikrai pasakiška. Aš niekada nemėgau demėsio, bet tai buvo itin malonu. Linkiu kitoms poroms rinktis tai, ko geidžia jūsų širdis. Norite pajusti tikrą itališką dvasią ir pamatyti koks iš tikrųjų yra itališkas gyvenimas bei italai, o ne turistų pilni didmiesčiai? Tai vestuvės Italijoje ir Tivoli miestas bus kaip tik jums.

Dainius: Labiausiai įsiminė mano gyvenimo meilės veidas, tokios laimingos jos nebuvau matęs. Labiausiai jaudinanti akimirka buvo, kai reikėjo užmauti žiedą ant rankos. Nemanau, kad kitoje šalyje viskas būtų taip sklandžiai klostęsi ir palikę tokį neišdildomą įspūdį. Manau, visa tai buvo ir Dovilės, bei jos suburtos komandos nuopelnas. Patarčiau, nedvejoti ir rinktis vestuves Italijoje, nes ši šalis yra išskirtinė tiek savo architektūra, tiek klimatu. Nėra jokios kitos šalies, kur galėtumėte pasidžiaugę gražiu oru dar ir aplankyti istorinius objektus, kurie yra vieni nuostabiausių pasaulyje. Siulyčiau rinktis Tivoli, jeigu esate iš tų žmonių, kurie vertina tikrąją Italiją.

Iveta ir Dainius

@vestuvės italijoje 2017
Draudžiama Vestuvės Italijoje informaciją ir nuotraukas naudoti be sutikimo.
by Taika Ström