Civilinė, bažnytinė ar simbolinė santuoka Italijoje?

prabangios vestuves, vestuves uzsienyje, kapri sala, vestuves italijoje, nuostabi fotosesija, vestuviu fotosesija

Planuoti vestuves užsienyje dažnai griauna jaunųjų baimė susitvarkyti popierinius reikalus. Jeigu randama internete klaidingos informacijos ir pamatomi sąrašai išvardintų dokumentų baimė dar padidėja. Išties nėra ko bijoti. Europos Sąjungos piliečiams, tuokiantis Italijoje, susitvarkius reikalingus dokumentus, nėra jokių kliūčių įregistruoti galiojančią civilinę ar bažnytinę santuoką. Mitas, kad dokumentų tvarkymas keblus ir sudėtingas procesas ir tam reikalinga daug laiko. Mano konsultacijų ir kontaktų dėka procesas bus lengvas. Civilinės santuokos dokumentams susitvarkyti užteks kelių savaičių, o bažnytinei nuo dviejų–keturių mėnesių. Visada rekomenduoju pasirinkti tikrą santuoką, o ne simbolinę, kad nereiktų tuoktis du kartus. Juk, visą gyvenimą atsiminsite pirmąjį ir tikrąjį TAIP.

Civilinė santuoka

Italijoje civilinė santuoka sudaroma pasirinkto miesto savivaldybėje. Jus tuokia savivaldybės darbuotojas italų kalba, o aš verčiu į lietuvių. Ceremonija nėra „sausa”, italai mėgsta pašnekėti, o ypač – apie meilę. Dažniausiai Italijos miestų savivaldybės yra įsikūrusios reto grožio istoriniuose pastatuose, turi atskiras ceremonijų sales ar vidinius kiemelius, o taip pat už papildomą mokestį leidžiama tuoktis istorinėse vilose, įspūdinguose parkuose ar tiesiog gamtoje. Civilinės santuokos kaina priklauso nuo regiono, bei laiko ir dienos kada vyksta ceremonija: savaitgaliais ir nedarbo valandomis kainuoja dvigubai brangiau. Orientacinės civilinės santuokos Italijoje kaina svyruoja nuo 300eur iki 5000eur, pavyzdžiui, Romoje kaina – 1200eur, Venecijoje – 600eur, Amalfio pakrantėje – nuo 550eur, Kapri saloje – nuo 500-1500eur, prie Gardos ežero – 600eur, prie Komo ežero – 1800eur, Florencijoje – 3000eur. Susituokę gaunate oficialius santuoką patvirtinančius dokumentus, galiojančius Lietuvoje.

vestuves, italija, vestuves uzsienyje, taip jaunoji, jaunikis
Taip, Si, Yes

Bažnytinė santuoka

Bažnytinė santuoka Italijoje galima! Dokumentus Jums tvarkys jūsų parapijos kunigas Lietuvoje. Reikės išklausyti sužadėtinių kursus. Visų dokumentų parengimas ir pasiruošimas užtrunka apie keturis mėnesius. Su kunigais Italijoje bendrauju aš, jums tuo rūpintis nereikia ir atvykti prieš vestuves užtenka dieną prieš. Italijoje nevisur tuokia užsieniečius bažnyčioje, o kai kur reikalauja, kad jau būtų susituokę civiliškai. Pavyzdys, Kaprio saloje užsieniečių netuokia bažnyčioje, o Venecijos San Marco katedroje tuokia mielai, jeigu jau esate susituokę civiline santuoka. Aš dažniausiai bažnytines santuokas organizuoju Amalfi pakrantėje, Toskanos regione ir Romoje. Yra galimybė mišioms pasikviesti lietuvį kunigą.

Simbolinė santuoka

Simbolinė santuoka Italijoje galima visur, profesionalūs aktoriai ar ceremonijų vedėjai gali suvaidinti civilinės santuokos ceremoniją ar imituoti „bažnytinę santuoką“, t.y. jaunųjų palaiminimą ne bažnyčioje. Taip pat galima daryti ceremoniją pagal jūsų norus, su įžadu skaitymu. Nereikia tvarkytis jokių dokumentų. Prisiminimui gausite gražų lapą, bet kuris teisinių pasekmių neturės. Dažniausiai simbolinę ceremonija vyksta viešbučių ar privačių vilų terasose, laiką galima derinti pagal jūsų norus.

vestuves kapri saloje, vestuves uzsienyje, kaprio sala, italija, keliones italijoje
Bacio! bacio!! bacio!!!

Kokia bus pavardė po santuokos Italijoje?

Italijoje moterys lieka su savo pavarde. Užsieniečiams galioja jų valstybės taisyklės. Apskaitant įvykusią santuoką užsienyje, jeigu esate Lietuvos pilietė, Lietuva taikys savo taisykles. Todėl, mano mielosios, tikrai negalėsite turėti savo vyro pavardės su vyriška galūne.

Jums belieka tik išsirinkti savo vestuvių vietą http://vestuvesitalijoje.lt/vestuviu-vietos/

@vestuvės italijoje 2017
Draudžiama Vestuvės Italijoje informaciją ir nuotraukas naudoti be sutikimo.
by Taika Ström