Civilinė, bažnytinė ar simbolinė santuoka Italijoje?

prabangios vestuves, vestuves uzsienyje, kapri sala, vestuves italijoje, nuostabi fotosesija, vestuviu fotosesija

Italija per daug graži, o vestuvių akimirkos vienos svarbiausių gyvenime, kad dar galvotumėte, kur jas atšvęsti. Galite rinktis, tai kas arčiausiai jūsų norų. Europos Sąjungos piliečiams, tuokiantis Italijoje, susitvarkius reikalingus dokumentus, nėra jokių kliūčių įregistruoti oficialiai galiojančią civilinę ar bažnytinę santuoką. Mano konsultacijų ir kontaktų dėka procesas bus lengvas. Mitas, kad dokumentų tvarkymas, tai keblus ir sudėtingas procesas, laiko reikalaujantis procesas. Civilinės santuokos dokumentams susitvarkyti užtenka kelių savaičių, o bažnytinei apie keturių mėnesių. Pasirinkite tikrą santuoką, o ne simbolinę, kad nereikėtų tuoktis du kartus. Juk, visą gyvenimą atsiminsite jūsų pirmąjį ir tikrąjį TAIP.

Civilinė santuoka

Italijoje Civilinė santuoka sudaroma pasirinkto miesto savivaldybėje, tuokia miesto meras arba savivaldybės darbuotojas, reikalingas vertėjas, o mano organizuojamose vestuvėse vertėjauju aš. Dažniausiai Italijos miestų savivaldybės yra įsikūrusios reto grožio antikinuose arba viduramžių istoriniuose pastatuose, turi kelias sales ir vidinius kiemelius. Susituokę gaunate oficialius santuoką patvirtinančius dokumentus, galiojančius Lietuvoje. Gali užtrukti jų atsiuntimas, nes Italijoje savivaldybės darbuotojai dirba lėtai. Kartais civilinė santuoka galima ne savivaldybėje, o ant jūros kranto, vilose, rūmuose ar kitur, kaip matote reklaminiuose paveiksliukuose.

ispudingos vietos vestuvems, vestuves uzsienyje, vestuves italijoje, vestuves sorrento
Sorrento savivaldybės Šv. Pranciškaus kiemelis

Tai kainuoja dvigubai daugiau arba dažniausiai būna simbolinės santuokos ritualas, oficialiai negaliojantis. Arba jūs „susirašote“ savivaldybėje ir po kelių valandų vyksta ceremonija kitoje vietoje. Civilinės santuokos Italijoje kaina svyruoja nuo 300eur iki 5000eur, pavyzdžiui, Romoje kaina – 1200eur, Venecijoje – 600eur, Amalfio pakrantėje – nuo 550eur, Kapri saloje – nuo 500-1500eur, prie Gardos ežero – 600eur, prie Komo ežero – 1800eur, Florencijoje – 3000eur. Priklauso nuo regiono ir konkrečios savivaldybės, laiko ir dienos, kada tuokiatės, pvz. savaitgaliais ir nedarbo valandomis kainuoja dvigubai brangiau. Tuokiantis dideliame mieste daugiau visko, bet taip pat daugiau ir triukšmo, nėra jaukumo.

Bažnytinė santuoka

Bažnytinė santuoka Italijoje galima! Dokumentus Jums tvarkys jūsų parapijos kunigas Lietuvoje. Reikės išklausyti sužadėtinių kursus. Visų dokumentų parengimas ir pasiruošimas užtrunka apie keturis mėnesius. Su kunigais Italijoje bendrauju aš, jums tuo rūpintis nereikia ir atvykti prieš vestuves užtenka dieną prieš. Italijoje nevisur tuokia užsieniečius bažnyčioje, o kai kur reikalauja, kad jau būtų susituokę civiliškai. Pavyzdys, Kaprio saloje užsieniečių netuokia bažnyčioje, o Venecijos San Marco katedroje tuokia mielai, jeigu jau esate susituokę civiline santuoka. Aš dažniausiai bažnytines santuokas organizuoju Amalfi pakrantėje, Toskanos regione ir Romoje. Yra galimybė mišioms pasikviesti lietuvį kunigą.

Simbolinė santuoka

Simbolinė santuoka Italijoje galima visur, profesionalūs aktoriai ar ceremonijų vedėjai gali suvaidinti civilinės santuokos ceremoniją ar imituoti „bažnytinę santuoką“, t.y. jaunųjų palaiminimą ne bažnyčioje. Taip pat galima daryti ceremoniją pagal jūsų norus, su įžadu skaitymu. Dažniausiai tai vyksta viešbučių ar privačių vilų terasose.

@vestuvės italijoje 2017
Draudžiama Vestuvės Italijoje informaciją ir nuotraukas naudoti be sutikimo.
by Taika Ström