Vestuvės Italijoje COVID metu 2021

vestuves uzsienyje, koronavirusas, vestuves koronaviruso metu, italija, vestuves

nuolat atnaujinama

Gegužės 15d. baigiasi užsieniečių atvykimo į Italiją apribojimai, po šios datos išleistas dekretas pristatys visus protokolus vasarai ir aiškias datas. Šnekama, kad vestuves ir kitas privačias šventes bus galima organizuoti nuo birželio 1 arba 15d. geltonojoje zonoje, kitą savaitę Italija visa bus geltona, išskyrus salas. Komendanto valanda bus iki 24.00, o nuo birželio išvis nebebus. Kapri sala jau Covid-free, paskiepyti visi norintys gyventojai, o sekančią savaitę planuojama tas pats ir Amalfi pakrantėje.

Mano pirmų koronaviruso 2020 metų patirtis rodo, kad vestuvės dviese ir mažos vestuvės vasarą gali vykti, nepaisant pandemijos, be didelių apribojimų ar nepatogumų. Išlieka taisyklės prie kurių pripratome jau senokai: dezinfekuojantis skystis ant kiekvieno kampo, temperatūros matavimas viešbutyje ar restorane, bei kaukių dėvėjimas uždarose patalpose, bei lauke, ten kur susibūrimo vietos ir neįmanoma išlaikyti 1 metro atstumo tarp žmonių. Visi tiekėjai pasirūpina savo saugumo priemonėmis ir viskas vyksta, kaip turi būti. Civilinės ceremonijos lauke metu svečiai ir jaunavedžiai gali būti be kaukių, jeigu išlaikomas atstumas.

Jaunieji į klausimą: Ar kartotomėt? Atsakymas: Aišku! Kovid negali tiek daug įtakoti mūsų gyvenimo, negali žudyti mūsų svajonių.

Aš tikiu, kad kas benutiktų turime gyventi, gyvenimas mums tik vienas duotas, koks jis kartais bebūtų. Todėl kaip jį gyvensime priklauso tik nuo mūsų pasirinkimo. Mažos vestuvės tik artimųjų apsuptyje jau tapo tendencija, o vestuvės dviese gali būti puiki išeitis, kai nereikia galvoti apie svečius, apie kas kur karantinuosis, grįžę į Lietuvą ir apie per didelį žmonių skaičių vienoje vietoje. Svarbiausia, dėl mirties baimės, nesustokime gyventi!

Privačių renginių galimo protokolo taisyklės

  1. Nebebus banketinio stalo, kur svečiai patys galėtų pasiimti maistą, viskas bus paduodama padavėjo arba tikriausiai ši dalis bus pakeista užkandžių pateikimo kiekvienam prie stalo, čia priklausys nuo kiekvieno restorano atskirai.
  2. Dvigubi atstumai tarp stalų 2- 2,5 metrų.
  3. Dideliems renginiams, kas 50 žmonių gali būt reikalingas Covid vadybininkas, prižiūrintis situaciją, labiau aktualu italų vestuvėms.
  4. Kiekvienam įėjusiam į šventę bus matuojama temperatūra, kuri negalės viršyti 37,5 jeigu bus norima dalyvauti šventėje, bei pasirašoma autodeklaracija, kad nebuvo kontaktų su sergančiais arba nebuvo sirgta 14 dienų prieš. Čia gal bus patikslinta, ar kas nors keičiasi pasiskiepijusiems.
  5. Muzikos grupė 3 metrų atstumu, o kitų atlikėjų pasirodymai galimi išlaikant visada 1 metro atstumą.
  6. Šokiai galimi tik atvirame lauke, kiekvienam šokėjui skiriame 1,2 kv.m.

Informacija parengta pagal laikraštį „Corriere della Sera“ https://www.corriere.it/economia/consumi/cards/matrimoni-2021-regole-ricevimento-balli-bomboniere-cosa-si-potra-fare/data-15-giugno-l-apertura-sileri_principale.shtml

O ką turėtumėte žinoti nusprendus atvykti vestuvėms į Italiją?

Informacija, pateikiama Lietuvos Ambasados Italijoje puslapyje https://it.mfa.lt/
Italijos Sveikatos Ministerijos puslapis anglų kalba, kuriame gali gauti naujausią informaciją ir sužinoti esamą Covid19 situaciją Italijoje kiekviename regione http://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=english&id=5412&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto
ES informacinis puslapis apie keliones Europoje Covid19 pandemijos metu
Italijos turizmo puslapis http://www.italia.it/en
 gegužės 9 įrašas 
@vestuvės italijoje 2017
Draudžiama Vestuvės Italijoje informaciją ir nuotraukas naudoti be sutikimo.